Windows 11 představen. Jak systém nainstalovat?

Určitě jste zaznamenali, že Microsoft v úterý 5.10.2021 vydal novou verzi operačního systému Windows, a to Windows 11. Systém je našláplý novinkami a vy určitě přemýšlíte, zda si nový systém nainstalujete. Někteří z vás už jsou rozhodlí, že do upgradu půjdou. Můžete ale aktualizovat? To se dozvíte v dnešním článku společně s návodem jak systém nainstalovat. Tak jdeme na to!

Krok 1: Zkontrolujte si kompatibilitu!

Než začnete s instalací Windows 11, je potřeba provést kontrolu, zda vůbec můžete počítač aktualizovat. K tomu poslouží aplikace s názvem PC Health Check od Microsoftu. Ta vám přímo ukáže, zda můžete aktualizovat, či nikoli. Odkaz na stažení aplikace najdete zde.

Druhou možností jak ověřit kompatibilitu s novým operačním systémem je pomocí seznamu specifikací. Ten najdete také na webu Microsoftu, ale určitě je lepší provést kontrolu přes výše zmíněný program. Pokud si přesto chcete kompatibilitu ověřit přes specifikační list, najdete ho zde.

Aplikace pro zjištění zpětné kompatibility pro Windows 11
Zdroj : Vlastní obrázek

Krok 2: Pomocník pro instalaci Windows 11 nebo ISO soubor

Pokud vše v kompatibilitě souhlasí, můžete přistoupit k instalaci. K té je potřeba buď prográmek od Microsoftu, který provede instalaci za Vás a je jednoduší. Druhou možností je využít ISO soubor, který získáte taktéž na stránkách Microsoftu. Tato varianta je ale již pro pokročilejší uživatele, a proto se budeme věnovat variantě instalace přes Pomocníka pro instalaci. 

Veškeré soubory a program k instalaci najdete zde.

Windows 11 install screen
Zdroj: Živě.cz

Krok 3: Zahajte instalaci

Pokud jste ověřili kompatibilitu a stáhli prográmek pro Instalaci 11tek, nyní již stačí jen zahájit instalaci. Ověřte si že máte na disku dostatek místa a zahajte stahování a instalaci. Ta může trvat i několik hodin, ale samozřejmě záleží na vašem hardwaru a rychlosti internetu. Postupujte podle pokynů v Pomocníkovi pro instalaci a brzy máte na svém počítači Windows 11!

Upgrade na Windows 11 je opravdu jednoduchý. Pokud vás zajímá obsáhlé preview nového Windows 11 s představením hlavních novinek, ale i informacemi, zda se vyplatí upgradovat již teď, tak doporučuji přečíst si náš článek, který najdete zde!

Doufáme že Vám náš návod pomohl. Do budoucna se můžete na recenzi Windows 11 těšit i u nás na webu, kde se zaměříme na hlavní novinky a spolehlivost systému. Tak nezapomeň sledovat GeekSpace.cz na sociálních sítí, ať Vám tohle neuteče!

Zalíbil se ti příspěvek? Sdílej ho!
Ivo Rolčík
Ivo Rolčík

Jsem administrátorem a šéfredaktorem Twitter účtu GeekSpace.cz. Taktéž se starám o web, zajišťuji technickou podporu v oblasti videa, produktů firem Samsung a Apple a PC hardwaru. S Davidem Švrčkem řeším taktéž grafiku GeekSpace.cz a dlouhodobě se věnuji střihu a natáčení videí na kanál Fly Masters

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..