Vyhráli jste fén!… aneb podvody na Instagramu. Jak se jich zbavit?

Na Instagramu v poslední době probíhají opět další podvody, nebo spíše otravné označování v komentářích, kde vám sdělují že jste vyhráli fén. V dnešním článku poradíme řešení jak se tohoto otravného označování zbavit! Tak jdeme na to.

Jste výhercem nového fénu značky Dyson!

Snad každému se to stalo. Přijde Vám otravné upozornění že jste byli označeni v příspěvku. Kouknete se o co jde a hle, zase jste něco vyhráli. A opět je to fén od Dysonu. Tento nový podvod je otravnější stále více a více. Většinou jde o příspěvek pochybné kvality se slečnou držející právě zmíněný fén. Výherců je hned několik a popisek Vás odkazuje na pochybné odkazy. Zde už je Vám asi jasný, že se budou snažit ukrást Vaše údaje.

Byli jste označení poprvé a tak to ingnorujete. Jenže bohužel býváte často označováni několikrát denně a brzo vám to začne být neskutečně otravný. Jak teda problém vyřešit?

Jak s těmito podvody zatočit:

Teď si konečně řekneme jak s těmito otravnými příspěvky zatočit jednou pro vždy. Postup je jednodušší než si myslíte. Pojďme na to:

  1. Otevřete aplikaci Instagram
  2. Klikněte dole v menu na ikonku Vašeho profilu
  3. Nahoře klikněte na seznam
  4. Otevřete nastavení
  5. Klikněte na Soukromí
  6. Zvolte možnost Mentions/Označování a zvolte možnost “Lidé, které sledujete”

A je to. Od teď už Vás nikdo cizí označit nikde nemůže a tím pádem budete mít klid od těchto příspěvků. Na návod se můžete podívat ještě do galerie.

Rada na závěr

Na závěr si ještě řekneme takovou obecnou radu ohledně podvodů. Cokoliv co na Vás působí pochybně, vidíte pochybnou češtinu, nebo jste vyhráli něco v extrémní hodnotě úplně zdarma, dávejte si velký pozor. Většina těchto příspěvků se Vás snaží dostat na jejich webové stránky tak, aby získali Vaši IP adresu, v horším případě Vám do počítače dostali virus či třeba aby ukradli údaje k internetovému bankovnictví a tak dále. Používejte rozum. A pokud si přesto nejste jistí, nebojte se napsat nám a my už vyhodnotíme pravost soutěže či příspěvku.

Doufáme že vám náš návod pomohl. Podělte se s vašimi zkušenostmi v komentářích!

Zdroj: Vlastní obsah

Zalíbil se ti příspěvek? Sdílej ho!
Ivo Rolčík
Ivo Rolčík

Jsem administrátorem a šéfredaktorem Twitter účtu GeekSpace.cz. Taktéž se starám o web, zajišťuji technickou podporu v oblasti videa, produktů firem Samsung a Apple a PC hardwaru. S Davidem Švrčkem řeším taktéž grafiku GeekSpace.cz a dlouhodobě se věnuji střihu a natáčení videí na kanál Fly Masters

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..