Shrnutí 36. týden – Spoustu leaků, Apple a Huawei

Po delší odmlce jsem potěšen vás znovu přivítat u naší pravidelné rubriky, Shrnutí. Co si pro nás 36. týden připravil? Popovídáme si něco o novinkách od Applu, nových telefonech od Huawei, herním segmentu od Sony či nových procesorech Snapdragon. No, máme toho vcelku hodně, proto neprotahovat úvod a pojďme na to.

Spekulace a Leaky

Pojďme si krapet zaspekulovat. Známé zdroje tvrdí, že OnePlus bude letos dost možná prvním, kdo ve svém telefonu použije nadcházející vlajkový čip Snapdragon 8 Gen 2. Telefon s tímto čipem by se měl představit ještě letos a to koncem prosince.

Dále Sony. Japonský výrobce nás zve na představení zaměřené pro hráče, které se bude konat 12. září. Zítra se tedy dozvíme, zda se Sony tasí s herním telefonem, nebo jen nějakým příslušenstvím pro současné telefony Xperia.

Novinky

Musím samozřejmě započít Applem. Pokud vás zajímají iPhony, odkážu vás na shrnutí eventu které pro vás připravila kolegyně. Mimo iPhony nám americký gigant představil trojici nových Apple Watch. Nové 8 nedostaly žádné změny v konstrukci, za to ve funckích. Nově umí měřit teplotu, mají přehlednější informace o vašem zdraví a automatickou detekci autonehody. O SE 2 si přečtěte více zde, třetími jsou Apple Watch Ultra. Ty jsou hodinkami pro řádné sportovce. Mají odolné ocelové tělo, SOS volání včetně výstražné sirény a spoustu užitečných funkcí pro pravé dobrodruhy, bohužel však stále s trapnou výdrží. Nesmíme opomenout ani AirPods Pro 2 gen.. Lepší výdrž, lepší ANC, stejný design a krabička s reprákem, aby jste ji mohli prozvonit.

Mimo Apple se s novinkami pochlubil také Huawei s trojicí nových telefonů řady Mate 50. Mate 50 a 50 Pro jsou plnohodnotné vlajky se 4G verzí procesoru Snapdragon 8+ Gen 1, 90 a 120 Hz OLED panely či vysoce kvalitními fotoaparáty, bez Google Služeb. Oproti tomu Mate 50E je odlehčenou vyšší třídou v prémiovém designovém těle, jen s možná trošku přestřelenou cenou.

Z dalších novinek můžeme také jmenovat dvojici nových telefonů Poco – M5 a M5S. Ty do nižší střední třídy vykrádají design telefonů Google Pixel a Redmi Note 10. Zmínit musím i dvojici nových procesorů Snapdragon 4 Gen 1 a 6 Gen 1, o kterých si více přečtete zde.

Rychlovky

PornHub přišel o účet na Instagramu. Soc. síť koncernu META zrušení 13 milionového účtu odůvodnila opakovaným porušením pravidel komunity.

Google do Česka dovezl novou funkci do Google map. Ta vám nově ukáže, která cesta je úspornější v závislosti na provozu, výškovém profilu a rychlosti auta. Díky 5 min. cesty navíc tak můžete ušetřit značnou část paliva.

Google Maps eco routes
Zdroj : Google

No a nakonec Google. Dostala se ven zpráva, kdy společnost finálně představí chystané Pixely 7 generace. Stane se tak 6. října.

Touto informací se 36. týden loučí a vidíme se znovu za týden s kolegyní!

Zalíbil se ti příspěvek? Sdílej ho!
David Švrček
David Švrček

Technologiím se věnuji už nějaký ten pátek, nejvíce se hrabu v androidových smartphonech, poradím si však i s windowsy. Ve volném čase se věnuji focení, natáčení a střihu videí na svůj YouTube kanál. Řídím se heslem "imagine mít v telefonu android" :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..