Shrnutí 25. týden – Windows 11, ohebné Samsungy a změny v OnePlus?

A je to tady zase! Naše pravidelná rubrika má nový díl. V tom dnešním shrnutí 25. týdne se pobavíme opět o spekulacích ale řekneme si něco i o novém nástupci nejpoužívanějšího počítačového systému. Jste ready?  Jdeme na to!

Leaky a spekulace

Začněme společností Vivo. To má dle spekulací již brzy představit svůj první tablet a dokonce už získal i první certifikace EUIPO a TUV. Ze specifikací ale zatím nic moc nevíme, uvidíme co přinese.

Dále OnePlus, již jsme vás informovali že spolupracuje se značkou Oppo. Oppo již přináší svou nadstavbu Color OS do čínských verzí telefonů OnePlus a někteří tvrdí že přijde i do globálních verzí telefonů místo oblíbeného Oxygen OS. OnePlus údajně řekl svým zaměstnancům aby na žádné otázky ohledně systému nereagovali, to vyvolává určité pochyby co myslíte?

Konec iPhone 12 mini! Po dlouhých spekulacích je to údajně tady. Dle leaku z  ověřených zdrojů je opravdu výroba iPhone 12 mini ukončena, doprodávají se tedy jen skladové kusy.

Ve spekulacích se také objevily chystané hodinky od Samsungu s Wear OS, Galaxy Watch 4 Active. Mají mít až nečekaně elegantní design. Více nabízím zde.

Samsung Galaxy Watch 4 active
Zdroj : GSM Arena

Dále Honor, po představení řady 50 (O které jsme informovali v minulém shrnutí) se na internet dostávají fotky střední třídy Honor X20 SE. Ten má nabídnout 90 Hz displej či MediaTek dimensity 700. Více zde.

Honor X20 SE
Zdroj : GSM Arena

Novinky

Nebudu vás napínat, jdeme na Windows 11. Systém nabízí spoustu inovací v designu (spodní lišta se posunula doprostřed), nechybí předělaný start, lepší vyhledávání, lepší tabletová verze systému či nové Widgety! Dále budete moci intuitivněji pracovat s okny na ploše a potěší také napojení na službu GamePass či menší náročnost systému. Více informací se dozvíte v samostatném článku který jsem pro vás psal.

Jo a abych nezapomněl, Xiaomi představilo nové smartwatche a Samsung novou střední třídu. Kdyby si chtěl někdo počíst tak přikládám odkazy na samostatné posty.

Rychlovky

Podle FrontPageTech jdou ohebné Samsungy Galaxy Z Flip 3 do masové výroby, Samsung jich chce údajně vyrobit 7 000 000 kusů, to je velmi sebevědomé číslo.

Z Flip 3
Zdroj: LetsGoDigital

S ohebňáky je spojená další zpráva. Smutnou zprávou je že se Galaxy S21 FE opravdu opozdí, Samsung chce věnovat veškeré úsilí a čipy do ohebných telefonů. Čipový světový nedostatek brzdí skoro každého výrobce a tak se S21 FE dočkáme až koncem letošního roku

Aplikace Google na androidech hlásila problémy. My jsme vás však ve štychu nenechali! Jak problém vyřešit nabízíme v tomto článku!

Známe také Americkou cenu vlajky Xperia 1 III. od Sony. V USA si ji od 1.7 můžete předobjednat za 1299$ ( 27 600 Kč). Když to přepočítám a propočítám tak bude Česká cena sahat až ke hranici 33 000 Kč.

A vše završíme hatem na Apple. Díky jeho masovým objednávkám pro TSMC brzdí výrobu procesorů pro ostatní výrobce. Více podrobností v tomto postu.

A to je z tohoto shrnutí 25. týdne vše, pokud máte chuť na další čtení tak mrkněte na recenzi levné elektrokoloběžky či na názvosloví iPhone které se možná změní. Nezapomeňte sledovat naše sociální sítě kdekoliv kde můžete! A dáme si teď měsíc pauzu, velmi nás to mrzí ale i my a naše prsty si musí odpočinout. V srpnu ale opět najedeme zprudka a bude to jízda, děkujeme za pochopení a užívejte prázdniny!

Zalíbil se ti příspěvek? Sdílej ho!
David Švrček
David Švrček

Technologiím se věnuji už nějaký ten pátek, nejvíce se hrabu v androidových smartphonech, poradím si však i s windowsy. Ve volném čase se věnuji focení, natáčení a střihu videí na svůj YouTube kanál. Řídím se heslem "imagine mít v telefonu android" :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..