Shrnutí 25. týden – Mi Band 7 a 100 MPx snímač od Sony

Po delší době si vás dovoluji uvést do shrnutí zase já, místo kolegyně. Pojďme se tedy společně podívat, co si 25. týden připravil. Vzhledem k tomu, že se chýlí k prázdninám, nebude těch novinek tolik, na kolik jsme zvyklí. A také je to vlastně poslední shrnutí letošního školního roku, opět nás čeká každoroční “prázdninový režim”. Rozhodně ale o prázdninách nebudeme zahálet! Chystá se pro vás řada recenzí nových sluchátek, telefonů a možná i nějakého toho repráku. Nebojte ;). Já nebudu rozvádět úvod, pojďme na novinky!

Spekulace a Leaky

Začneme se zprávou leakstera DigitalChatStation, který přináší informace o novém snímači od Sony. Kdybychom hleděli na megapixely, Sony aktuálně nabízí maximálně 64 MPx snímač, to se má však změnit. Sony pracuje na novém snímači řady IMX8xx, který má přinést rozlišení 100 MPx a zamíří do vod prémiové střední třídy. Prý se také pracuje na snímači, který bude konkurovat 200 MPx snímači HP1.

Za rohem také čeká s představením Xiaomi, kterému certifikacemi prošly hned čtyři nové kousky řady Xiaomi 12. Již v Červenci se tak můžeme těšit na nové Xiaomi 12 Ultra a tři zástupce z řady Xiaomi 12S.

Novinky

Z novinek, Xiaomi uvedlo do česka nejnovější generaci svého Mi Bandu 7. Začíná na startovací ceně 1290 Kč a verze s NFC není v Česku dostupná. Není však vyloučeno, že zde nedorazí vůbec.

No a nesmím zapomenout také na Vivo, které představilo svou novou vlajkovou třídu Vivo X80 v Berlíně pro Evropu. Vivo X80 Pro začíná na 26 990 Kč a za tyhle peníze, je to skvělá vlajka. S nákupem ale klidně počkejte až do naší recenze, zanedlouho by měl telefon dorazit :).

A kolegyně by mě asi umučila, kdybych tady nezmínil novou Nokiu C100. Skvěle vybavený telefon konkurující vlajkám… nějak tak o ní kolegyně mluví :D. Ne, dost vtipů, mrkněte na ní zde v odkaze.

Rychlovky

Nu a z rychlovek toho mnoho nemám. Povím vám jen o tom, že Apple nakonec rozhodl, že displeje pro základní iPhony 14 nakonec vyrobí BOE. Po důkladném přehodnocení zakázky prý není ve výrobě problém. Více detailů naleznete v tomto příspěvku.

No a s touto zprávou se s vámi loučím, za týden se již se shrnutím neuvidíme. Dáme si v redakci alespoň na měsíc tradičně trošku volnější režim. O celém průběhu vás ale ještě budu informovat v samostatném článku. Tak předem děkuji za pochopení a všem studentům přeji úspěšné zakončení studijního roku. Všem ostatním příjemné prožití prázdnin a letních dovolených 🙂

Zalíbil se ti příspěvek? Sdílej ho!
David Švrček
David Švrček

Technologiím se věnuji už nějaký ten pátek, nejvíce se hrabu v androidových smartphonech, poradím si však i s windowsy. Ve volném čase se věnuji focení, natáčení a střihu videí na svůj YouTube kanál. Řídím se heslem "imagine mít v telefonu android" :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..