Shrnutí 12. týden – Nic nového ale spousta leaků!

Pravidelná rubrika je znovu po týdnu zpět. Tentokrát se podíváme na novinky, které se udály za 12. týden. Na co se můžeme těšit? Třeba na nové Realme GT Neo 3, event od NOTHING, nebo spoustu leaků a spekulací o chystaných smartphonech tohoto roku. Z úvodů by to stačilo, pojďme na článek

Leaky a spekulace

Dnes začneme Vivem. Hned z kraje týdne se nám totiž odhalily dva zajímavé telefony, které by se měly každou chvíli představit. Řeč je o dvojici Vivo X Note a Vivo X Fold. To Vivo X Note má být takový 7″ drobeček se Snapdragonem 8 Gen 1 a snímačem v podobě ISOCELU GN 1 z Vivo X 70 Pro. Vivo X Fold pak klasický ohebný, 8″, skládací telefon Foldové konstrukce.

Pokračuji k OnePlus. Známý a spolehlivý leakster Yogesh Brar sdílel informace o letošních modelech OnePlus a jejich časovém vydání. V březnu nás má čekat OnePlus 10 Pro, v dubnu Nord CE 2 Lite, koncem dubna nás má čekat Nord 2T, v květnu 10R a v červnu Nord 3, možná i Nord 3 Pro. Koncem třetího kvartálu máme dostat i OnePlus 10 Ultra. Spolu s Nordem 3 se mají představit ještě i hodinky, OnePlus Watch.

Dalším leakem mířím k Xiaomi. Opět se nám objevují informace o Xiaomi 12 Ultra, který by měl, podle nových informací, přijít v květnu. Přinést má nový Snapdragon 8 Gen 1+, 120 Hz QHD OLED displej, špičkový fotoaparát ve spolupráci s Leicou či podporu 120 W nabíjení.

Snapdragon 8 Gen 1+ přijde letos dříve, než před tím. Dle nejnovějších spekulací se tak má stát už v květnu. Výroba bude převedena ze závodů Exynosu zpět do TSMC, kvůli neúspěchu výroby u Samsungu.

Novinky

Tento týden se představilo mnoho modelů od Oppo, ty ale zmiňovat není potřeba, k nám se patrně nedostanou. Zajímavější bude nový levný model Redmi 10C. Ten nabízí výkonný Snapdragon 680, 60 Hz LCD panel, 5000 mAh baterii či 50 MPx hlavní snímač. Až na ten HD+ displej vcelku fajn telefon za 4500 Kč cca.

Další z telefonů, které se tento týden ukázaly, je Realme GT Neo 3. To nabízí 120 Hz AMOLED displej, vlajkový MediaTek Dimensity 8100, nebo podporu 150W nabíjení pro 5000 mAh akumulátor. Z hlediska fotoaparátů také nemá v plánu zaostávat, nabízí nám soustavu tří snímačů včele s hlavním 50 MPx.

A nakonec je tu to slibované Nothing OS. Carl Pei na své konferenci The Truth odhalil, že pracuje na své vlastní nástavbě pro Android. Ta by měla být zaměřena na rychlost, plynulost a jednoduché prostředí. Carl také zmínil, že chce z NOTHING udělat společnost, která bude alternativou k Applu.

Rychlovky

Z rychlovek tady máme novinku na instagramu, který nám přináší konečně chronologický feed. Uživatelé si tak budou moct zvolit, jaké příspěvky chcou na zdi vidět. Více informací přikládám zde.

Dále OnePlus. Konečně se skoro po dvou měsících dočkáme globálně OnePlus 10 Pro. 31. března nás OnePlus zve na event, kde nám telefon globálně odhalí.

No a to máme z týdenního shrnutí vše! 12. týden toho více nepřinesl, tak třeba ten další bude více plný. O tom vám ale už povypráví kolegyně 😊. Kdybychom tu však měli nějakého nákupního maniaka v Čínských eshopech, určitě by si měl přečíst tento článek, který vám shrne možné nevýhody a věci, na které si dávat pozor 🙂

Zalíbil se ti příspěvek? Sdílej ho!
David Švrček
David Švrček

Technologiím se věnuji už nějaký ten pátek, nejvíce se hrabu v androidových smartphonech, poradím si však i s windowsy. Ve volném čase se věnuji focení, natáčení a střihu videí na svůj YouTube kanál. Řídím se heslem "imagine mít v telefonu android" :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..