JBL Xtreme 3 – praktický reprák do nepohody

Hledáte ideální reprák na ven, který vám svou váhou neutrhne rameno, má skvělej výkon a moderní design? Tak to jste tady správně. Dnes vám řeknu v čem je JBL Xtreme 3 skvělý reprák a v čem naopak zaostává. Tak začínáme.

Design a konstrukce: Moderní i praktický

Začnu jako vždycky u designu. Musím říct že tohle se fakt povedlo. Design je moderní, praktický, konstrukce dost odolná… zkrátka super. Abych byl ale konkrétnější. JBLko zde použilo materiály které se linou mezi všemi repráky od JBL. To znamená v první řadě válcovou konstukci. Dále pak známý textilní povrch, který kryje měniče a je v něm obalen celý reprák. Tento materiál mám já osobně dost rád, protože odpuzuje vodu a vypadá hezky. Na okrajích najdeme pogumovaný plast s „nárazníky“ které mají dvojí význam. Nejen že tlumí nárazy, ale i umožňují použít reprák na výšku tak, aby mohly pasivní měniče stále pracovat. A slyšíte správně, jsou tu i pasivní zářiče. O nich ale až později. Ze předu již není klasická oranžová JBL destička, ale velký vystouplý nápis JBL s oranžovým stínem. Zmíním ještě parametry: rozměry 297,87 x 137,08 x 133,06 mm (Š x V x H) a hmotnost 1,83kg.

Pohled na JBL Xtreme 3
Zdroj: Vlastní obrázek

Odolnost: Xtreme 3 zvládne všechno

Odolnost je vlastnost, která je stěžejní pro outdoor repráky. Dost se na ní zapomíná, to ale není případ u řady Xtreme. Ta je do extrémních podmínek přímo dělaná a reprák se zde cítí jako doma. JBL zde nasadilo odolnou konstukci a to nejen proti zmíněným nárazům, které reprák bez problému přežije, ale i vodě a prachu. Najdeme zde certifikaci IP67, která zajistí 30 minut v hloubce 1 metru pod vodou a plnou prachotěsnost. Určitě velký palec nahoru!

Barevné varianty: Kamuflážová i modrá

Ještě zmíním jednu věc. A to jsou barvy. U JBL PartyBoxu OTG (odkaz zde) jste neměli na výběr barvy, byli jste odkázáni jen na jednu. U JBL Xtreme 3 máte k dispozici celkem 3 barvy, a to černou, modrou a kamuflážovou barvu, která je hodně cool. Já jsem testoval Xtreme 3 v černém provedení, které bych si asi vybral i já, ale musím se přiznat, že mě i ta kamuflážová barva dost láká.

Konektivita a praktické funkce: Na jedničku!

JBL Xtreme 3 je nesmírně praktický reprák. A to doslova. Tenhle reprák jsem si bral s sebou dokonce i na procházky do přírody díky jeho praktičnosti. Pojďme už konečně na ně. V první řadě je to jeho baterka s funkcí powerbanky. Kapacita baterky je 36.3Wh, což je naprosto ideální. Nabíjet můžete až dvě zařízení zároveň, a to přes USB-A a USB-C. A přes USB-C reprák i nabijete. To je obrovské zlepšení oproti proprietárnímu konektoru u Xtreme 2. Mezi konektory najdeme pak ještě 3,5mm jack. Mimo to zde najdete i popruh typický pro řadu Xtreme, který má jako u PartyBoxu OTG otvírák na lahváče. Materiálem je také stejný jak u Partyboxu, ale zde je ještě hezky vzorovaný.

konektory Xtreme 3
Zdroj: Vlastní obrázek

Zvuk: Xtreme 3 se umí vytáhnout

Jestli něčím tenhle reprák vyniká, tak je to určitě zvuk. Ten je naprosto úžasný. O zvuk se zde starají 2 x 70mm (2.75″) woofer, 2 x 20mm (0.75″) tweeter. Dohromady mají výkon 50W při napájení z baterky a až 100W když reprák dáte do sítě. To je slušný, ale zas to neberete tak, že Xtreme 2 s 40W výkonem bude o tolik horší. Ten rozdíl poznáte mírně na hlasitosti, ale hlavně v kvalitě zvuku. Reprák má naprosto skvělý výšky, dobré středy a linoucí se basy, o které se starají zmíněné pasivní radiátory. JBL je známé, že repráky, které vyrábí, jsou přebasované. Ale toto již nějakou dobu není pravda a já to musím jen potvrdit. Žádnou přebasovanost jsem nezpozoroval, basy jsou tak akorát silné a zřetelné. Zvuk mě celkově hodně překvapil.

Pasivní radiátor Xtreme 3
Zdroj: Vlastní obrázek

JBL PartyBoost: Tohle nedává smysl

Jestli je něco, co se mi na tomto repráku nelíbí, je PartyBoost. Prakticky jde jen o přejmenovanou funkci Connect+ s větší stabilitou připojení. Já ale osobně u Connect+ téměř nikdy nezpozoroval nestabilitu připojení, a proto mi JBL PartyBoost nedává smysl. Akorát si nemůžete spojit nové repráky s těmi staršími. Zmínit je ale potřeba, že nové modely jako Boombox 2, Charge 5, Flip 5 a právě Xtreme 3 již mají PartyBoost. Stejně ale dávám palec dolů.

Výdrž baterie: Ideál

Výdrž baterky je věc, kterou jsem u PartyBoxu OTG dost kritizoval. Tady ale není co vytknout. 15 hodin udává výrobce, já jsem se ale dostal i na 20-24 hodin, což je super výdrž. Nebál bych se s reprákem odjet i na 3 dny na chalupu bez nabíječky. A kdyby náhodou, tak reprák dobijete i nabíječkou od telefonu.

Shrnutí: Xtreme 3 prostě chceš

A jsme na závěru. JBL Xtreme 3 je reprák, kterej fakt chceš mít doma. Odolná konstrukce, super výdrž, praktické funkce, super zvuk… tohle je reprák hravě strčí všechnu konkurenci do kapsy. A já ho můžu s klidným srdcem doporučit. A to i za vyšší cenu okolo 8 tisíc korun, která může být pro dost lidí překážkou. Ale já bych svých peněz za tento reprák nelitoval.

Za zapůjčení děkujeme společnosti DSI Czech, oficiálního distributora značky JBL na CZ/SK trh.

Kde koupit: Heureka.cz, Heureka.sk

Zalíbil se ti příspěvek? Sdílej ho!
Ivo Rolčík
Ivo Rolčík

Jsem administrátorem a šéfredaktorem Twitter účtu GeekSpace.cz. Taktéž se starám o web, zajišťuji technickou podporu v oblasti videa, produktů firem Samsung a Apple a PC hardwaru. S Davidem Švrčkem řeším taktéž grafiku GeekSpace.cz a dlouhodobě se věnuji střihu a natáčení videí na kanál Fly Masters

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..