Vivo TWS 2e – Malý společník na dlouhé cesty

Mimo telefony, Vivo také objevuje i nová odvětví a přináší je pomalu k nám do Česka. První vlna jsou tato bezdrátová špuntová sluchátka Vivo TWS 2e. Levné špunty které nabízí vcelku dost funkcí a na danou cenu skvělý zvuk a povedený design. Jak si vedly v našem testu?

Zvuk

Zhodnotit zvuk pro mě bylo vcelku složité, nyní totiž poslouchám na podstatně dražších náhlavní  sluchátcích a je to už nějaká doba kdy jsem měl v uchu levnější špunty. Zvuk mě ovšem velmi mile překvapil, samozřejmě se nejedná o profesionální a přesný zvuk, to ne. Když se ale podíváme na cenovku, máme na stole lehce bassovější ale skvělá sluchátka. Překvapil mě taky prostorový efekt zvuku, ten je na danou třídu na dobré úrovni. Ony samotné 12.2mm měniče jsou na špuntová sluchátka vcelku velké. Frekvenční rozsah špuntů 20 až 20 000 Hz taky není úplně špatný a k dané cenně jsem s ním maximálně spokojen. U sluchátek také velmi dobře fungovaly hovory. Vy volajícího slyšíte dobře a kvalita mikrofonů také není špatná, druhá strana si nestěžovala. U sluchátek ale nemáme ANC, což u dané ceny bych asi ani nečekal. Pokud si ale sluchátka dobře nasadíte, pasivní odhlučnění je na velmi dobré úrovni 🙂

Připojení a latence

Připojení je také na dobré úrovni. Vivo TWS 2e se připojuje pomocí nejnovějšího Bluetooth 5.2 pomocí kodeků AAC a SBC. Párování je rychlé, bez problémů či záseků, potěší také přítomnost Google FastPair. Kde já však vidím velikou výhodu těchto sluchátek je multipoint připojení, tzn. sluchátka jsou v jednu chvíli připojena ke dvěma zařízením. To se hodí pokud posloucháte videa na počítači a náhle vám někdo zavolá na telefon, třeba jeden z příkladů. Jo a co se týče latence, Vivo slibuje maximálně 117 ms, což není zrovna malé číslo, každopádně dá se na sluchátcích i v pořádku hrát.

Ovládání a funkce

Ovládání pak probíhá klasicky pomocí gest na dotykových ploškách na každém ze sluchátek. To však ale není úplně pohodlné. Plošky jsou na sluchátcích opravdu dost malé a občas je problém ji nahmatat. Chápu že sluchátka takto vypadají lépe, praktičnost šla ale bohužel stranou. Někoho také může zamrzet absence párování skrz NFC či bezdrátové nabíjení. Mě ale nic z toho nechybělo, stejně to většina z lidí kteří si sluchátka koupí nevyužijí.

Konstrukce a design

Když se na tato sluchátka dívám, napadá mě jedno slovo – AirPods Pro. Sluchátka jsou s těmi jablečnými téměř totožné, netvrdím však že jim to nesluší. V mé bíle barvě jsou to AirPody dokonce 1:1, na výběr je ale ještě taková černomodrá, ta se může jiným také zamlouvat. Samotná sluchátka jsou pak stejně jako krabička vyrobené z lesklého plastu který je hezký na pohled, ovšem chytají se na něj mikroškrábance. Sluchátka jsou také krásně lehká, váží asi 4.7g a krabička je také vcelku malá a lehká. V balení pak dostanete tři velikosti špuntů, tak aby sluchátka seděla každému. Sportovce také potěší garantovaná odolnost IPX4 vůči dešti a potu a při sportu sluchátka drží v uchu pevně. U zpracování mám ale jeden problém u víčka, jeho pant není moc pevný, tudíž nedrží otevřený a strašně rád se zavírá.

Výdrž

Výdrž je u těchto sluchátek taky velmi dobrá. Při poslechu na jedno nabití garantuje výrobce výdrž 7.8 h, což musím potvrdit, většinou se při dlouhých cestách na 8 hodin 100% dostanete. S krabičkou pak dostáváte akumulátor o kapacitě 485 mAh a s ním máte jistotu 30 hodin poslechu, což je velmi slušná hodnota. Samozřejmě sluchátka nabíjíte již skrze USB-C port a dobito máte za cca hodinku a něco, taky velká paráda.

Závěrečný verdikt

Otázka zní, zda-li bych vám tyto sluchátka doporučil. Je pravda že mi už pod prsty prošlo dost sluchátek, ať už levnější, nebo i dražší kousky. Vivo TWS 2e se pohybují v takovém tom středu u cen sluchátek, aktuálně se prodávají za 1490 Kč. Tato cena je dle mého naprosto zasloužená a přiměřená funkcím a výbavě kterou špunty nabízí. Za své peníze tedy dostanete zvukově krásná sluchátka, s dlouhou výdrží které neudělají bouli v kapse a ani díru v peněžence. Zkrátka vám Vivo TWS 2e mohu jedině doporučit, neuděláte s nimi chybu. Bodově si sluchátka zaslouží určitě 9/10.

Kde koupit? MobilPohotovost.cz

Zalíbil se ti příspěvek? Sdílej ho!
David Švrček
David Švrček

Technologiím se věnuji už nějaký ten pátek, nejvíce se hrabu v androidových smartphonech, poradím si však i s windowsy. Ve volném čase se věnuji focení, natáčení a střihu videí na svůj YouTube kanál. Řídím se heslem "imagine mít v telefonu android" :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..