ROG Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe – Výborná klávesnice (nejen) pro hráče

Počet počítačových hráčů se neustále zvětšuje, a proto se na trh dostává mnohem více příslušenství, které je určeno přímo pro tuto skupinu uživatelů. Právě herním příslušenství se zabývá i divize Asus s názvem ROG, která má ve své nabídce opravdu širokou škálu produktů v nejrůznějších cenových relacích. Jeden z těchto produktů se dostal i k nám do redakce na otestování, a to konkrétně klávesnice Asus ROG Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe – US a my právě teď přicházíme s její recenzí. 

Obsah balení

Už při rozbalování produktu je vám ihned jasné, že se rozhodně nejedná o produkt za pár stovek korun. Celkové balení je totiž velice luxusní a „unboxing Experience“ je zde na opravdu vysoké úrovni. Kromě klávesnice a podpůrného polštářku na ruce najdete v krabici i nabíjecí kabel s USB-C, adaptér z USB-C na USB-A, kupu samolepek s logem ROG a návod k použití. Jednu výtku mám však právě ke kabelu, který ačkoliv je velmi kvalitní a hezky zpracovaný, tak na druhé straně oplývá konektorem USB-A. Kabel s USB-C na obou stranách by byl tedy z mého pohledu mnohem praktičtější. 

Kvalita zpracování

Kvalita zpracování si však zaslouží rozhodně pochvalu, ačkoliv je největší část této klávesnice vyrobena z plastu, tak je velice příjemný na dotyk a působí opravdu bytelně. Tato bytelnost se samozřejmě prosazuje i na váze, která je 854 g, což rozhodně není málo. Na druhou stranu vám tato vlastnost může spíše přijít vhod, jelikož klávesnice lépe přiléhá ke stolu a přenášet tuto ji budete pravděpodobně pouze výjimečně. 

Komfort při používání

ASUS ROG STRIX Scope RX TKL

Primární účel této klávesnice je naprosto jasný již dle slova v ROG v jejím názvu. Pro nejlepší zážitek z hraní jsou tedy zde samozřejmě mechanické spínače ROG NX RED, které disponují vysokou přesností a přiměřenou hloubkou stisku. Klávesy samozřejmě nijak nevržou a jejich stisk je naprosto plynulý díky vlastnímu patentu uchycení keycapsu na spínač. Nenalezneme zde totiž klasický “křížek” ale díry pro kolíčky v každém rohu. Uchycení je tak pevnější a klávesa stabilnější. Hraní na této klávesnici je tedy opravdu radost, a to u všech možných druhů her. Ať už tedy hrajete „arkádovky,“ „střílečky,“ či puzzle hry, tak u všech těchto žánrů budete z této klávesnice nadšení. Ačkoliv je však tato klávesnice zaměřena primárně na hry, tak je rozhodně nutné zhodnotit i vhodnost pro klasické psaní. Každý hráč totiž potřebuje psát na Discord či jednou za čas vytvořit písemnou práci do školy či práce. Jelikož používám klávesnici primárně na psaní článků a programování, tak jsem ji i v tomto ohledu řádně otestoval. 

Jsem uživatelem macbooku. Ten doma připojuji k externímu monitoru a většinu času na psaní využívám externí klávesnici Magic Keyboard 3. generace. Zvykání na vysokoprofilové klávesy pro mě tedy bylo prvních pár dní trochu krkolomné, ale poté jsem byl s psaním opravdu pokojený. Jako největší výhodu poté považuji podložný polštářek na zápěstí, který neuvěřitelně zvyšuje komfort. 

Podsvícení

„Must have“ věcí pro herní příslušenství je samozřejmě RGB podsvícení. U této klávesnice je navíc velice kvalitně provedené. Všechny klávesy svítí rovnoměrně a možností customizace je spousta. V nabídce si můžete vybrat z několika módů. Z nich mně osobně vyhovovalo nejvíce konstantní podsvícení, jelikož bylo při hraní nejméně rušivé. Samotné podsvícení a detailní informace o stavu klávesnice můžete upravovat v aplikacích ROG Aura a Armoury Crate. 

Připojení

Již z názvu dokážeme vyčíst, že tato klávesnice podporuje bezdrátové připojení. Nepodporuje však pouze standardní Bluetooth, ale i 2.4GHz Wi-Fi. Právě přes Wi-Fi poté dokážete dosáhnout lepšího datového toku. Osobně jsem však tuto klávesnici používal pouze v režimu Bluetooth a nesetkal jsem se s jediným problémem, který by se týkal připojení. Odezva navíc byla téměř zanedbatelná, což oceníte zejména právě u hraní her.

Závěr

A jak bych tuto klávesnici celkově zhodnotil? Dle mého názoru jde o jednu z nejlepších periferií pro uživatele, kteří to myslí s hraním opravdu vážně. Celkově bych tedy Asus ROG Strix Scope RX TKL Wirelles Deluxe vytknul pouze přibalený nabíjecí kabel. Ten má na druhé straně USB-A konektor, který minimálně pro mě jako Applistu není rozhodně ideální. Za zhruba 3500 Kč jde však o velice solidní produkt a pokud si tuto částku dokážete obhájit, tak budete z tohoto produktu nadšení. Proto tomuto produktu dávám 9,5 bodů z 10.

Kde koupit? CZC.cz

Zalíbil se ti příspěvek? Sdílej ho!
Tomáš Kočí
Tomáš Kočí

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..