ROG Keris Wireless & ROG Scabbard II. – Skvělá herní dvojka

ROG Keris Wireless

Opět potěšíme naše fanoušky z gaming světa. Na test se nám dostalo další příslušenství od Asusu ROG. Tentokrát vám přinášíme recenzi na myšku ROG Keris Wireless a k ní i skvělou podložku ROG Scabbard II.. Dvojka která se krásně hodí na jakýkoliv herní stůl a nezklame vás v žádné herní bitvě. Tak dost keců, jdeme na ně mrknout detailně!

Tlačítka a spínače

Keris Wirelles disponuje celkem pěti tlačítky + dvěma tlačítky na spodní straně pro změnu DPI a párování. Vzhledem k tomu že jsem měl už na zkoušku myšku ROG Gladius III. Wireless, která je ze stejné cenové  třídy, budu modely i porovnávat. Ale zpět k tlačítkům. Pod hlavními dvěma myšítky najdeme stejnné mechanické ROG Micro switche stejně jako u Gladius III.. Ty nabízejí ostrý klikavý zvuk, perfektní rychlou a plynulou odezvu a životnost až 70 000 000 stisknutí. Spínače jsou umístěny ve speciálním socketu, takže kdyby vám tyto spínače nevyhovovaly, můžete je vyměnit za jiné. Obvody v nich jsou pozlacené, takže nabízí rychlou odezvu 1ms, kterou musím potvrdit.

ROG Keris Wireless

Uprostřed nich pak máme kolečko které musím také pochválit. Kolečko má na sobě gumový, vroubkovaný povrch. S kolečkem se mi taktéž pracuje dobře, má příjemnou odezvu.

Nakonec jsou ještě z levé strany myši dvě programovatelná tlačítka která jsou u herních myší už standardem. Tlačítka mají, stejně jako myšítka, příjemnou a klikavou odezvu a pohodlně se ovládají. Mám zde však takovou drobnost, stejnou jsem měl i u modelu Gladius, jsou na můj vkus trošku vzadu, musel jsem se tedy palcem na druhé tlačítko vracet.

Zmíním ještě tlačítka ze spodní strany myši. Tam je tlačítko pro změnu DPI, párování a přepínač mezi připojením Bluetooth a 2.4 GHz dongle. Mám menší výtku k DPI tlačítku, škoda že není na vrchní straně myši. Takhle když přepínáte mezi DPI třeba ze hry na office práci, musíte vždy myš stupidně obrátit.

Senzor

Další z důležitých komponentů myši je taky senzor. Oproti modelu Gladius je tady senzor jiný s nižší citlivostí. Model Gladius nabízí citlivost až 26 000 DPI kdež to Keris “pouze” 16 000 DPI. To je samozřejmě méně, ale i tak si myslím že to stačí až na hlavu. Senzor je extra přesný, bez záseků a citlivost je taky, jak říkám, dostatečná.

ROG Keris Wireless

Připojení

Jak už samotný název napovídá, myška je bezdrátová. Pokud vám však nevadí kabel, dělá se i verze pouze v kabelovém provedení. Každopádně bezdrátově myšku připojíte dvěma způsoby, buď přes USB Dongle nebo přes Bluetooth. Zde vlastnosti připojení sdílí s modelem Gladius. Co se týče donglového připojení, to je bezproblémové a bez jakékoliv latence. To samé platí i o Bluetooth připojení, to má však několik výhod. Myšku takhle připojíte třeba i k tabletu, nebo u počítače vám takhle nezapráská další USB port, pokud jste omezeni jako já. Samozřejmě myš připojíte i pomocí kabelu, když ji třeba budete dobíjet. V balení máte přihozený ROG Paracord kabel, což je skvělý opletený kabel, který vypadá jako tkanička, takže se ani nekroutí. Samozřejmě se kabel připojuje do přední strany myši, takže i když ji nabíjíte, můžete stále vesele hrát.

Výdrž a baterie

Tím že je myš bezdrátová, musí se samozřejmě nabíjet. Uvnitř myši je 500 mAh akumulátor který myši dává šťávu na 78 hod. provozu bez podsvícení a 52 hod. se zapnutým RGB. Tyhle hodnoty jsou vcelku podobné jako u modelu Gladius, zde je tedy souboj vyrovnaný. Co se týče reálné výdrže tak ta sedí vcelku přesně, vzpomínám si i ze svého testování myšek Gladius že výdrž je velmi podobná. S výdrží jsem tedy neměl žádný problém a myslím si že každému bude naprosto vyhovovat. Co se ještě týče signalizace stavu nabití, tu buď sledujete v aplikaci ROG Aura, nebo vám myš dá sama vědět červeným blikajícím podsvícením, že chce doplnit šťávu.

Podsvícení

ROG Keris Wireless je vybavena pouze dvouzónovým RGB podsvícením, oproti Gladius, která měla třízónové. Na této myšce tedy máme podsvícené jen kolečko a logo ROG. Samotné podsvícení pak můžete upravovat v aplikaci ROG Aura, kde máte různé přednastavené scénáře osvětlení, nebo si je můžete upravit. Pokud ale máte více ROG zařízení, můžete si s podsvícením vyhrát v aplikaci Armoury Crate, která dokáže krásně RGB sjednotit a udělat tak lepší atmosféru.

ROG Keris Wireless

Pokud se ptáte na samotnou aplikaci, ta je velmi propracovaná a ovládání je intuitivní a jednoduché. Mám však u apky problém s častými aktualizacemi které z nepochopitelných důvodů neběží na pozadí. Často se mi tedy stávalo že mě aplikace ani nepustila k samotnému ovládání myši, dokud jsem neaktualizoval. Tohle je otravné jak plocha “probíhá příprava Windows”.

Ergonomie a zpracování

Dostáváme se do posledního bodu recenze, ten mě naprosto uchvátil. Nejdříve něco k designu. Oproti jiným modelům od ROG si právě Keris zachovává takové ty decentní rysy, ne úplně vyřvaný hráčský styl a to se mi líbí. Myš na první pohled vypadá skvostně, vše krásně lícuje a je dotaženo do posledního detailu. Pochválím taky zpracování, myš je kompletně plastová. Tlačítka jsou ale vyrobena z Polymeru, což je takový drsný a tvrdý plast. Co to má za význam? Zaprvé vám prsty na myši sedí jak přilepené a hlavně se myš tak rychle neopotřebuje a nejdou na ni vidět takové ty ošklivé fleky když třeba máte zpocené či špinavé ruce. Důležité ještě je že boční tlačítka můžete vyměnit podle preference barev, v balení máte šedou, černou a červenou. Ze spodní strany myši pak máme teflonové kluzáky, které jsou skvělé. Kdyby se vám náhodou ošoupaly, v balení je ještě náhradní sada.

Samotná ergonomie myši je pak také na dobré úrovni, designovaná je tak, aby vás nebolely ruce ani po dlouhém hraní. Velikostně se myš řadí k těm středně velkým myším, bude tedy vyhovovat jak menším, tak větším rukám. Důležitá je také váha, ta mě velmi mile překvapila, myš se řadí spíše k těm lehčím myším. Z vnitřní strany je myš vyrobena z konstrukce “včelí plástve”, je tedy krásně bytelná ale zároveň nepřidává ani gram navíc. Bezdrátová myš váží 79g, drátová varianta pak 62g.

Závěrečné hodnocení

Co bych o myši řekl závěrem? Hodnocení bude velmi podobné jako u modelu Gladius III.. Myš je tedy perfektně vyladěným herním kouskem který se neztratí na žádném stole profi gamera. Já jsem s myškou absolutně spokojen a upřímně líbí se mi ještě krapet více než model Gladius III.. To mě přivádí k další otázce, která tedy vyhraje? Gladius III. nebo Keris? Každá z myšek zkrátka nabízí svoje, jedna je lehčí, jedna má lepší podsvícení… Zkrátka záleží na vaší preferenci, já osobně bych si však vybral Keris. Otázka však opět visí u ceny, ROG prostě není nejlevnější a chápu že ne každý je ochoten dát za myš 2499 Kč. Pokud však hledáte spolehlivost a máte na to finance, ROG Keris musím jedině doporučit. Bodově prásknu myši 9/10.

ROG Scabbard II. 

Pár písmenek prohodím ještě o podložce. ROG Scabbard II. je podložka na celý stůl, tedy i pod klávesnici. Na výšku má 40 cm, na šířku 90 cm. Na okraji je samozřejmě obšitá. Ze spodní strany je povrh pogumovaný, tak aby podložka neklouzala po stole. Povrch je pak odolný jak vůči vodě, tak oleji a jakákoliv myš po něm klouže naprosto ladně. Na samotné podložce je pak decentně natištěno logo ROG a designově se mi podložka líbí.

ROG Keris Wireless a Scabbard II.

Teď za podložku zaplatíte 1 299 Kč. Což tedy není vůbec malá částka a upřímně bych tolik za podložku nedal. Vím že je to maličkost, ale podložky v podobné cenové relaci mají třeba už i RGB podsvícení, to tahle zkrátka nenabízí. Mám pocit že na podložce nelze moc věcí zkazit a proto bych raději sáhnul po nějaké levnější podložce od konkurence, tohle je opravdu jen pro skalní fanoušky ROG.

Kde koupit? Asus ROG Keris Wirelles : Alza.cz

ROG Keris : Heureka.cz

ROG Scabbard : Alza.cz

Recenze na ROG Gladius III. : GeekSpace.cz

Zalíbil se ti příspěvek? Sdílej ho!
David Švrček
David Švrček

Technologiím se věnuji už nějaký ten pátek, nejvíce se hrabu v androidových smartphonech, poradím si však i s windowsy. Ve volném čase se věnuji focení, natáčení a střihu videí na svůj YouTube kanál. Řídím se heslem "imagine mít v telefonu android" :)

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..