JBL Tune 125TWS – Ideální levné TWS špunty?

Vítejte u další recenze. Dnes se společně podíváme na nejlevnější kompletně bezdrátová sluchátka značky JBL, a to model Tune 125TWS. Čím mě tento model překvapil a čím naopak zklamal? Vyplatí se vzhledem ke své ceně? To a ještě více se dozvíte v dnešní recenzi. Tak já to nebudu dlouho zdržovat a jdeme na to!

Obsah balení: Nepříliš ekologické

Začneme u balení, které u tohoto modelu není zrovna šetrné k přírodě. Sluchátka, náhradní špunty, nabíjecí kabel a samotná krabička vám přijdou v plastové vaně, což určitě není ideální. Zvolil bych raději například papír nebo látkový obal, určitě by to bylo lepší než levný plast. Na druhou stranu, JBL šetřilo hlavně na balení, a tak se dá plast celkem odpustit. V balení samozřejmě najdete i návody, záruční knížku a v případě české/slovenské distribuce i návod v češtině, resp. slovenštině.

Konstrukce a zpracování: Poctivé a ergonomické

Přesuneme se ale už ke zpracování. A začneme u krabičky. Ta je plastová, ale plast je poctivý a bytelný. Krabička je matná a příliš se nepatlá. Víčko krabičky nemá tak velký odpor a odpružením drží buď jen otevřené, nebo jen zavřené. Nejde tedy víko krabičky zastavit uprostřed. Pod víčkem jsou ještě tři tečky indikující stav nabití krabičky. Ze spoda krabičky je pak nabíjecí konektor. Na zadní straně najdete klasicky informace o baterii a loga ohledně recyklace. Krabička je sice trochu větší, ale do kapsy se vejde úplně v pohodě. Sluchátka do nabíjecí krabičky pasují jako ulitá. Přichytávají se magneticky a není možné je dát jinak, takže se nespletete.

JBL Tune 125TWS krabička
Zdroj: Vlastní obrázek

Sluchátka samotná jsou také z plastu, ale již lesklého. To ale neznamená že sluchátka budou upatlaná, tedy téměř. Samozřejmě že nějaké otisky na sluchátkách zůstanou, ale není to nic strašného. Na spodní straně jsou sluchátka z plastu matného, s výřezy na tři piny pro nabíjení. Na těle sluchátek jsou také písmena L a R určující stranu do které sluchátko patří. Pak už na těle sluchátek najdete jen část do zvukovodu se špunty a na druhé straně sluchátek tlačítko. Tím se dají sluchátka kompletně ovládat, o tom ale až později.

Za mě beru zpracování sluchátek za dobré a to jak tvar sluchátek, který v uších sedí dobře, tak i již výše zmíněné věci.

JBL Tune 125TWS sluchátko
Zdroj: Vlastní obrázek

Ovládání: Je potřeba se ho naučit.

Podíváme se nyní na ovládání sluchátek. Je potřeba si sednout a sami si zjistit které sluchátko dělá při stisknutí tlačítka kterou akci. Mě to trvalo pár dní než jsem si byl jist. Levé sluchátko ovládá a přepíná skladby, tedy 1x=další skladba a 2x=předchozí skladba. Pravé sluchátko spouští Google Assistant/Siri/Bixby při dvojkliku, jedno kliknutí pozastaví přehrávání a umožní vám přijímat hovory. V případě použití jen jednoho sluchátka je ovládání stejné jako v případě pravého sluchátka.

Funkce a konektivita: Velký palec nahoru!

JBL Tune 125TWS nabízí konektivitu, která není vídaná ani u dražších sluchátek konkurence. Mluvím samozřejmě o absenci Master Sleve, což znamená, že sluchátka Tune125TWS jsou s telefonem spojená jednotlivě, tedy každé zvlášť. A to je super věc, protože můžete použít ať jedno, tak druhý sluchátko zvlášť, ale u videa nepozorujete žádné zpoždění! Dále zmíním konektivitu v podobě Bluetooth 5.0 s AAC a SBC. Dále je nutno zmínit i Google Fast Pair, který umožňuje připojit sluchátka velmi snadno pouze přes vyskakovací okno na vašem mobilním telefonu s Androidem 6.0 a vyšší při párování sluchátek. Super. Co se týče nabíjecího konektoru na krabičce, tak to je samozřejmě USB-C, za který opět posílám do JBL palec nahoru! Naopak zklamáním je například absence bezdrátového nabíjení, které konkurence u svých sluchátek nabízí.

Co se funkcí týče, tady už to taková sláva není. Jsme v základní řadě, takže tady nenajdete funkce jako ANC nebo Ambient Aware. Mezi funkce se dá zařadit jen přítomnost Asistentů, což ale není zrovna mnoho. Ale jak říkám, v základní řadě sluchátek toho moc očekávat nelze.

Pohled na krabičku a sluchátka
Zdroj: Vlastní obrázek

Zvuk: JBLko nešetřilo na kvalitě!

Jak jsem již výše psal, JBL šetřilo na balení. Na čem naopak nešetřilo je zvuk. Jeho kvalita je až překvapivě dobrá vzhledem k ceně a konkurenci. Basy jsou hutné a výrazné, ale nepřehlušují zbytek zvuku. Středy jsou tradičně trochu zastíněné, za to výšky jsou zřetelné a krystalicky čisté! Zvuk je celkově opravdu skvělý a já osobně se musím přiznat, že jsem se zvuku zprvu trochu bál. JBLko ale ukázalo svou sílu a zvuk je opravdu super.

JBL Tune 125TWS krabička
Zdroj: Vlastní obrázek

Výdrž baterie: Až 8 hodin na sluchátkách!

Ještě než se dostaneme na závěr, je potřeba zmínit výdrž baterie. Ta je parametrově na 8h v samotných sluchátkách a dalších 24h v krabičce. No a teď moje hodnoty… které jsou úplně stejné! Při 2 hodinách jízdy na kole spotřebuji cca. 20-25% baterky při 50% hlasitosti, což jsou hodnoty odpovídající parametrům. Kapacita baterie ve sluchátkách činí 85mAh, v krabičce 850mAh. Opět dobrá práce! Jak už jsem výše zmiňoval, absence bezdrátového nabíjení mě mrzí a beru to jako mínus. Přeci jen v dnešní době bezdrátové by bylo fajn aby u takovýchto sluchátek bylo právě bezdrátové nabíjení.

Závěr: Vyplatí se?

A jsme na závěru. Vyplatí se sluchátka? Nebo je lepší vybrat jiný model. Osobně mám jen malé porovnání, i přesto si ale dovolím tvrdit, že jde jednoznačně o jedny z nejlepších sluchátek své cenové kategorie. Jejich cena je aktuálně 2390,- s DPH, což je skvělá cena. Pokud sháníte bezdrátová TWS sluchátka, na výběr máte například ještě LAMAX Dots2 s mírně menší výdrží baterie ale zase bezdrátových nabíjení. Určitě bych se tedy nebál koupě a sluchátka vřele doporučuji.

Kde koupit: Heureka.cz, Heureka.sk

Zalíbil se ti příspěvek? Sdílej ho!
Ivo Rolčík
Ivo Rolčík

Jsem administrátorem a šéfredaktorem Twitter účtu GeekSpace.cz. Taktéž se starám o web, zajišťuji technickou podporu v oblasti videa, produktů firem Samsung a Apple a PC hardwaru. S Davidem Švrčkem řeším taktéž grafiku GeekSpace.cz a dlouhodobě se věnuji střihu a natáčení videí na kanál Fly Masters

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..