INTEZZE MOVE2 – Parťák nejen na sport

Zdravím. V éto recenzi se opět podíváme na true wireless sluchátka od značky Intezze. Tentokrát však půjde o model MOVE2, který směřuje na úplně jiné uživatele, než model CLIQ či EGO 2. Konkrétněji se tito krasavci zaměřují na sportovní publikum.

Balení

Sluchátka Intezze mne vždy překvapí unikátní a velice pěknou krabičkou. Jinak tomu není ani tu. Po otevření krabičky na Vás vykouknou rychlé a stručné manuály hned v několika jazycích, samotné pouzdro se sluchátky, které je uloženo v měkčeném obalu, nad kterým se nachází další papírová krabička obsahující silikonové nástavce na sluchátka a nabíjecí kabel USB-A na USB-C. Kdybych měl balení ohodnotit podle vzhledu, dal bych mu solidních 9/10. Toto je kategorie, kde má dle mého názoru Intezze před ostatními výrobci náskok a opravdu si dává záležet.

krabička Intezze MOVE2

Konstrukce a zpracování

Začal bych dobíjecím pouzdrem. To je celé z matného plastu, který působí takovým levnějším dojmem. Nutno však podotknout, pro koho je model MOVE2 zaměřený. Při sportu je to vcelku nepodstatné. Krabička je však sama o sobě dost velká a abych byl upřímný, tak do kapes moc nesedí a spíše bych ji hodil do batohu než nosit sebou. Jeden vcelku solidní mínus u pouzdra je jeho pant, který je zde velice chabý a víko jednoduše neudrží. Když už se bavíme o víku, nutno zmínit, že se na něm navíc nachází ukazatel stavu baterie v krabičce, který je vcelku přehledný a určitě není na škodu. Samotné sluchátka jsou taktéž z plastu, s tím rozdílem, že jsou zakončeny silikonovými nožičkami, které jsou velmi pohodlné a za ucho zapadnou skvěle. Celkově je geometrie sluchátek výborná a ačkoliv mám menší uši, tak sedí v uchu dobře a nevypadávají. Celkové hodnocení konstrukce 7,5/10.

Ovládání

Ovládání je zde dle mého názoru velmi dobré. Díky bohu zde Intezze nasadilo tlačítkové ovládání, a ne dotykové plošky, které by mohly být na škodu. Tlačítka samotné jsou bíle podsvícené, takže kdybyste s nimi potřebovali jakkoliv pracovat ve tmě, není problém je najít. Jejich stisk je velice příjemný a tudíž není potřeba skoro žádné síly. Sem tam bylo drobné nedorozumění, např. při regulaci hlasitosti, kdy si sluchátka myslela, že pouze zastavuji muziku, protože stisk nebyl dostatečně dlouhý. Jinak vše v pořádku. Tlačítko se dá i velmi dobře nahmatat, protože je na konci těla sluchátek a svým způsobem “vylézá”. Hodnocení ovládání 9/10.

Konektivita

Stejně jako v modelu CLIQ je zde nasazen čip bluetooth 5.2, který funguje téměř bez problémů. Občas se připojení ztratí, když např. pozastavíte hudbu na nějakou dobu, okamžitě se však navrátí zpět. Sluchátka podporují pouze kodeky AAC a SBC, což však neberu jako mínus, u sluchátek tohoto typu byste stejně kodeky typu aptX pořádně nevyužili. Signál je jinak výborný a vesměs bez problémů. Hodnocení konektivity 9/10.

Zvukové podání

Při sportu by si většina z nás určitě přeje, aby byla hudba výborně basově založena, ale zase tak, aby moc nezasahovala do výšek a středů. Model MOVE2 je toho názorným příkladem. Sluchátka hrají velmi energicky, neskutečně jsem si poslech užil. Při poslechu DnB, EDM či jakékoliv elektronické muziky se snaží z basů vytáhnout maximum, ale zároveň nezasahují do ostatních spekter. To samé můžu říci i o HIP HOPu či víc taneční hudbě. Co už však taková paráda není jsou metalové skladby. Hudba samozřejmě nezní špatně, to si zde nedovolím tvrdit, avšak ocenil bych, kdyby byl trošku lépe slyšet vokál, a celkově výšky nebyly tak zamlžené. To je snad jediné mínus, co musím zmínit, a ve výsledku je hudební přednes moc pěkný a ke sportu ideální. Hodnocení zvuku 8,5/10

Mikrofony a izolace okolního ruchu

Model MOVE2 se údajně pyšní kvalitními mikrofony, které vám zajistí výborný zvuk během hovoru. Osobně však musím říci, že mikrofony jsou vcelku průměr. Nezklamou vás, ale ani nepřekvapí. V domácím prostředí není problém, venkovní prostředí též zvládají, při sportu vás podrží, jen při protivětru budete muset trošku přidat na hlase. Jediné, co moc nezvládají jsou hlučné místa jako městská hromadná doprava. Je pravda, že moc lidí nebude používat sportovní sluchátka jako každodenní model, ale např. při přepravě na závody či jakýkoliv trénink se musí počítat s tím, že bude trochu hluku. Nějak se domluvíte, bude to však trochu obtížnější. Co však můžu vychválit je pasivní odhlučnění. Sluchátka nejsou samozřejmě schopny kompletně odhlučnit scénu bez ANC, můžu však říci, že ho zde není ani potřeba. Hodnocení mikrofonů 7/10, hodnocení pasivního odhlučnění 10/10.

Baterie

Intezze udává výdrž až 152 hodin s nabíjecím pouzdrem. Dal jsem si tedy tu práci, abych vyzkoušel přesnou výdrž. Sluchátka zvládly přesně 132,5 hodin, což je o zhruba 20 hodin méně, než je maximum stanovené výrobcem. Stále je to však hodně solidní výsledek, a na obhajobu sluchátek musím říci, že sluchátka opravdu nebyla šetřena, hlasitost se pod 80% dostávala pouze výjimečně. Baterii samotných sluchátek však musím vynachválit. Po 7h náročného poslechu sluchátka hlásily neuvěřitelných 60%, což je fantastický výsledek, a doteď se mi tomu nechce věřit. Ke konci musím zmínit, že funkce powerbanky je zde skvělá a na nouzové dobíjení telefonu naprosto dostačující. Celkové hodnocení baterie 10/10

Zhodnocení

Abych to vše shrnul, sluchátka Intezze MOVE2 jsou velice povedený model sportovních sluchátek. Mají vesměs vše, co byste od nich očekávali. Parádní geometrii, pěkný basově založený zvuk, výbornou konektivitu a především celkově skvělou výdrž baterie. Bohužel se najdou i nedostatky v podobě levnějšího pantu, průměrných mikrofonů či větších rozměrů krabičky, což je velkým kamenem úrazu. Pokud však nepoužíváte sluchátka denně na telefonování a máte při sportu místo na dobíjecí krabičku, mohu model MOVE2 doporučit.

Celkové hodnocení: 8/10

Odkazy ke koupi:

alza.cz

czc.cz

Zalíbil se ti příspěvek? Sdílej ho!
Matěj Ohnoutek
Matěj Ohnoutek

Jsem hráč hlavně mobilních her, ale vyznám se i v technologiích. Jsem vášnivým cyklistou, pravidelně vám přináším herní novinky na GameSpace.cz, ale hledám i nejzajímavější slevy na MarketSpace.cz

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..