Cyberpunk 2077 – nejlepší hra nebo propadák roku 2020?

Cyberpunk 2077 je opravdu něco úžasného. A teď to myslím smrtelně vážně, spousta hráčů na Cyberpunk nadává, ale já jsem s hrou až nadmíru spokojen. I když musím přiznat že když jsem začal hru hrát, měl jsem docela obavy že na mě udělá špatný dojem a já už jí nebudu chtít hrát dál.

Cyberpunk 2077 testován na: 

AMD Ryzen 3 3100, Sapphire Radeon RX570 Nitro+, 16GB 3200MHz DC RAM, 500GB SSD

GRAFIKA

Začneme celkovým grafickým zpracováním hry. Hra vypadá opravdu velice dobře i na střední detaily a to i na grafické kartě bez RTX nebo DLSS. Hra má velmi pěkně zvládnutá světla, mimiku tváří, nebo třeba odlesky. Pohled na Night City v noci je opravdu úchvatný.  Také mě docela zaujaly vlasy postav. Celkové grafické zpracování je velmi pěkné.

screenshot
Zdroj: vlastní screenshot

DĚJ

Děj je zde poněkud kratší, na konec hry se dostanete za nějakých 25 hodin. Nám se to povedlo za asi 18 hodin. To, že je hlavní dějová linie kratší ale vůbec nevadí. Děj je velice zajímavý a občas jsem měl problém hru vypnout, jak mě držela stále u monitoru. V Cyberpunku hrajete za V, může to být muž či žena – to je na vás. Na začátku hry si vyberete svůj původ. Každou misi, každý kšeft, každé rozhodnutí je jen a jen na vás. Hra vám dává hodně příležitostí děj změnit, nebo jen změnit způsob jakým to bude řečeno. To se mi na hře opravdu líbí. Dává vám volnost ve vašich rozhodnutích, jestli svého protivníka ušetříte, nebo zabijete. To způsobuje že každý jeden hráč bude mít svůj průchod hrou lehce jiný, ve většině případů všechny rozhodnutí končí stejně ale jen s malými rozdíly. Dějová linie je velice plynulá a má příjemné tempo.

screenshot
Zdroj: vlastní screenshot

PLYNULOST A HRATELNOST

Hra je velice dobře optimalizovaná. Na mém počítači, který lehce přesahuje minimální hardwarové požadavky, jel Cyberpunk na vysoké detaily okolo 30 FPS, v náročnějších lokacích klesly k 25 FPS. Hodně se hovoří o tom že hra obsahuje bugy. Upřímně jsem se setkal jen s malými nedostatky které nijak zásadně neovlivnily hru. V této oblasti jsem nepocítil žádné ovlivnění které by mi pokazily dojem ze hry.

screenshot
Zdroj: vlastní screenshot

CELKOVÉ HODNOCENÍ CYBERPUNK 2077

Celkové hodnocení hry bych dal na 90%!

Zalíbil se ti příspěvek? Sdílej ho!
Ondřej Lyko
Ondřej Lyko

Hrám se věnuji prakticky od mala. Největší slabost mám pro hry jako je Half - Life a podobné klasiky. Ve svém volném čase občasně fotím a nebráním se třeba pohodovější projížďce na kole. Jednou za čas si také něco vyzkouším v Adobe After Effects.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..