Asus ROG Strix Scope RX – Skoro dokonalá herní klávesnice

V této recenzi se zaměříme na poněkud levnější kousek oproti testované ROG Claymore II. Zaslouží si Asus ROG Strix Scope RX mé upřímné doporučení? To se dozvíte níže.

Klávesy a spínače

Aby se vám na klávesnici dobře psalo nebo hrálo a aby jste měli správný zážitek z mechanické klávesnice, budou potřeba kvalitní switche. ROG zde opět nasadilo switche vlastní výroby, konkrétně zde máme ROG RX RED, což jsou opticko-mechanické lineární spínače. Ty mají tlumený, ale stále dostatečně slyšitelný zvuk. Tím že jsou lineární nevydávají klikání jako spínače modré. Ostatně zvuk samotných spínačů si můžete poslechnout zde. Jejich životnost je až 100 milionů kliknutí a samotné klávesy a spínače působí velmi kvalitně, při stisknutí nikde nic nevrže ani neskřípe. Klávesy se neviklají ani nehoupou a to platí i pro klávesy, které jsou dlouhé, jako například mezerník. Pro jejich stisk je nutno vyvinout sílu mezi 40 až 55 g, což zamezí nechtěným dotykům. Spínače mají skvělou odezvu 1 ms. Na místě tlačítek F5 až F12 nalezneme tlačítka pro úpravu hlasitosti, pauzu hudby nebo videa a nebo třeba vypnutí všech zvuků a minimalizování oken. Pokud byste chtěli použít například F5 na obnovení stránky, musíte současně zmáčknout tlačítko Fn.

Spínače ROG RX RED

Připojení

Klávesnice je čistě drátová. Klávesnici připojíte pomocí USB-A kabelu, který nejde z klávesnice odpojit a třeba vyměnit za jiný, což je zrovna zde škoda. Kabel u této klávesnice není opletený, což je rovněž docela velké mínus, jelikož dodávaný kabel není vůbec pěkný a to ani nemluvím o tom že i moje obyčejná klávesnice za 600 Kč ten kabel opletený má. Co ale vnímám jako výhodu je průchodka, chcete-li USB HUB, přímo v klávesnici. Díky této průchodce můžete třeba nabíjet mobil, připojit si flash disk nebo třeba myš.

USB-A ROG

Podsvícení a software

Klávesnice disponuje plně programovatelným RGBW podsvícení pro každou klávesu zvlášť. Jas podsvícení je více než dostačující, já osobně jsem měl po většinu času podsvícení tak na 50 % jasu. Díky aplikaci Armoury Crate si můžete vytvářet vlastní barevné kombinace. Když si doinstalujete ještě i aplikaci Aura Creator, můžete si vytvářet různé profily a přiřazovat je ke hrám a programům. Jestliže vlastníte více ROG produktů, máte možnost synchronizace podsvícení pomocí Aura Sync.

Zpracování a komfort užívání

Zpracování je zde opravdu skvělé. Klávesnice má tělo vyrobeno z tvrdého a kvalitního plastu. Vrch klávesnice, pod

klávesami, je krytý hliníkovým plátem. Na klávesnici nikde nic nevrže a celkově působí klávesnice velmi bytelně a luxusně. Klávesy jsou rovněž vyrobeny z příjemného plastu. Na spodku klávesnice nalezneme protiskluzové gumové plátky a také nožky pro zdvihnutí klávesnice a pohodlnější polohu rukou. Co se polohy zápěstí týče, uvítal bych alespoň obyčejnou plastovou podložku pod zápěstí,  tu tady prostě nenajdete.

Závěr

Závěrem bych chtěl říct, že klávesnice je opravdu kvalitní kousek herního příslušenství. Za svou cenu 3 000 Kč je to opravdu fajn klávesnice. Jen je škoda ten kabel a nepřítomnost podložky pod zápěstí. Pokud tedy zvažujete koupi téhle klávesnice a najdete ji někde v nějaké slevě, tak si ji rozhodně kupte, pokud ji nenajdete ve slevě, ale přesto ji chcete, kupte si ji, jen počítejte s otravným neopleteným kabelem a absencí podložky pod zápěstí. Klávesnici tak uděluji krásných 9 bodů z 10. 

Kde koupit : Alza.cz

Zalíbil se ti příspěvek? Sdílej ho!
Ondřej Lyko
Ondřej Lyko

Hrám se věnuji prakticky od mala. Největší slabost mám pro hry jako je Half - Life a podobné klasiky. Ve svém volném čase občasně fotím a nebráním se třeba pohodovější projížďce na kole. Jednou za čas si také něco vyzkouším v Adobe After Effects.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..