Asus ROG STRIX Flare II ANIMATE – Herní hardware jak se patří

V této recenzi se podíváme na další herní klávesnici od ASUS ROG. Konkrétně ASUS ROG STRIX FLARE ANIMATE II. Tentokrát je to 100% klávesnice se spoustou vychytávek a skvělých funkcí, ale také s malými, nepatrnými chybičkami. Nebudeme to dále zdržovat a pustíme se na to!

Klávesy a spínače

Jak se již u ROG stalo samozřejmostí, spínače a klávesy jsou zde více než skvělé. Příjemný, plynulý a uspokojivý pocit jak při psaní, tak při hraní, tady postrádat nebudete. Klávesy jsou zde z doubleshot PBT materiálu. Zdvih kláves je středně vysoký, což nám nepřipadalo jako problém bez použití opěrky zápěstí. Naopak s ní nám ze začátku připadaly klávesy příliš nízké, ale po chvíli jsme si na to zvykli. Spínače jsou zde mechanické ROG NX Red. Spínače mají klasické “+” pro uchycení keycaps. Klávesy se nehoupou, neskřípou a mají neuvěřitelně nízkou odezvu – 0.125 ms. Lokalizace kláves je americká, ale diakritika funguje bez problému.

Připojení

Klávesnice je drátová. Připojíte ji pomoci USB-A opleteného kabelu, který má dva konektory pro USB HUB. Kabel je opletený, nejde odpojit od klávesnice. Klávesnice má na svém spodku také kolejničky pro vedení kabelu třeba od sluchátek. Kabel je kvalitní, připojení spolehlivé, není co vytknout. Komunikace s vaším počítačem poté probíhá pomocí aplikace ARMOURY CRATE. Připojení nedělalo žádný problém a klávesnici můžete používat i bez softwaru.

Podsvícení a software

Na klávesnici najdeme plně programovatelné podsvícení každé klávesy zvlášť. Podsvícení je RGBW, to znamená, že klávesnice zvládne svítit celým barevným spektrem a navíc také čistě bílou barvou. Jakmile podložku zápěstí odepnete, magnetem přichytíte plastový pás a RGB bude prosvítat tímto páskem. Prosvítat bude podložka po odepnutí tohoto pásku a přicvaknutí podložky. Přepínání jasu a režimů podsvícení jde přímo na klávesnici na jedné ze speciálních kláves. V pravém horním rohu nalezneme něco jako obrazovku. Sestává z několika bodů s bílými LED diodami. Na tomto “displeji” se zobrazují veškeré piktogramy k ovládání pomocí multimediálních tlačítek. Můžete si zde také naprogramovat své vlastní animace, nebo vybírat z nabídky v aplikaci ARMOURY CRATE. Tenhle zobrazovač je opravdu skvělý nápad, ze začátku jsem se na něj ale neustále otáčel, jelikož pohyblivá animace upoutávala oči při soustředění na monitor. Po pár minutách jsem si ale zvykl.

Mini LED displej AniMate II

Zpracování a komfort užívání

Jak se již od ROG a jejich produktů dá předpokládat, celá klávesnice je vyrobena velmi kvalitně. Klávesnice má základnu vyrobenou z pevného, tvrdého a kvalitního plastu. Dále zde nalezneme hliníkový plát, na kterém je na vrchu vygravírován nápis Republic of Gamers. ROG vyrobilo klávesy z na dotek příjemného plastu, font je zde klasický, jaký nalezneme na většině klávesnic ROG. Lokalizace je ale americká a tudíž chybí diakritika, pokud ale máte nastavený český jazyk zadávání, háčky a čárky napíšete bez problému. Podložku pod zápěstí také naleznete v balení. Vrch podložky je z koženky a v levém dolním rohu je na ní logo ROG. Kabel je samozřejmě opletený, bytelný a dvojitý, kvůli USB hubu. Nesmí chybět ani dvě podstavné nožky pro zvýšení úhlu klávesnice. Rozměry celé klávesnice vnímám jako největší mínus, je fakt obrovská!

Multimediální ovládací tlačítka

Závěr

Co dodat závěrem? ASUS ROG STRIX FLARE ANIMATE II je opravdu povedeným kouskem, provedení a vychytávky jsou opravdu parádní, jen je škoda trochu větších rozměrů. Jedná se o opravdu povedený kousek herní periferie. Kvalitní spínače, úžasná odezva, parádní podsvícení a skvělá ovládací tlačítka. Klávesnice momentálně stojí asi 5 000 Kč. Tudíž se nejedná o nejlevnější kousek, ale máte jistotu koupě kvalitní a bytelné klávesnice. Klávesnici uděluji 10 bodů z 10.

Kde koupit? Alza.cz

Zalíbil se ti příspěvek? Sdílej ho!
Ondřej Lyko
Ondřej Lyko

Hrám se věnuji prakticky od mala. Největší slabost mám pro hry jako je Half - Life a podobné klasiky. Ve svém volném čase občasně fotím a nebráním se třeba pohodovější projížďce na kole. Jednou za čas si také něco vyzkouším v Adobe After Effects.

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..