Asus ROG Gladius III. / III. Wireless – Herní masterpiece

Do hledáčku na recenzi se nám dostala dvojice herních myšek od Asusu. ROG Gladius III. jsou prémiové herní myši, pár skvrnek na kabátě však mají,  jaké? To se dozvíte v následujících řádcích! Na začátek ještě upozorním že bezdrátová a drátová verze myši si je velmi podobná, pokud nějaký rozdíl ve verzích bude upozorním na něj.

Tlačítka

ROG Gladius III.

Každá kvalitní myš prostě musí mít  kvalitní tlačítka, bez těch by to nešlo ani omylem.  Na ROG Gladius III. máme celkem šest tlačítek. Začněme dvěma hlavními myšítky, pod nimi jsou ukryty ROG Micro spínače které  slibují životnost 70 mil. stisknutí a odezvu 1 ms. S těmito hodnotami musím souhlasit, spínače jsou opravdu bezproblémové a nikdy vás nenechají ve štychu. Mají krásnou  odezvu a zvuk, to taky nutno pochválit. Dále kolečko, krásně plynulé, bez záseků… zkrátka solidní. Dále jsou na myši dvě boční makrovací tlačítka která jsou na můj vkus možná až moc vzadu, to je však věc vkusu. K těmto tlačítkům opět není třeba cokoliv dodávat, skvělé. Posledním tlačítkem na myši můžete měnit DPI, to má však strašnou odezvu ale upřímně, kolikrát na něj sáhneme. Upozorním ještě že v balení máte přibaleny náhradní optické spínače od OMRONu které jednoduše v myši vyměníte, to jefajn věc kterou konkurence nenabízí.

Snímač

ROG Gladius III.

Nejspíše se budu opakovat a asi to pro vás bude už nudné když myšku pořád chválím ale ono to prostě jinak nejde. Snímač je optický, nabízí citlivost 100- 26 000 DPI což je trošku overkill ale budiž. Snímač registruje každý váš pohyb velmi dobře a i když jsem prudce myškou škubl vždy pohotově zareagovala. Ke snímači opět nemám co bych vytknul a šlape jak švýcarský hodinky.

Kabel a připojení

U drátové myšky máme opletený a velmi dlouhý ROG Paracord kabel který je opět velice dobrý. Můžem vám na první pohled připomínat ošoupanou tkaničku ale je to dobře protože kabel nemá tendenci se kroutit. U bezdrátové pak máme tři způsoby připojení. Zaprvé stejný Paracord kabel který píchneme do USB-C konektoru na myšce (stejným způsobem i myš dobíjíme). Druhý způsob připojení je skrz USB Dongle který je velmi spolehlivý, bez latence a bez jakéhokoli problému. Poslední způsob je skrz Bluetooth kde jsem však zpozoroval problémy s latencí. Mám však pocit že bylo na vině spíše Bluetooth v počítači než v myšce ale kdo ví.

Výdrž

Garantovaná výdrž je 55 hod. přes USB Dongle a 96 hod. před Bluetooth. S těmito hodnotami musím cca souhlasit, okolo 40-50 hodin se na výdrž dostanete. Bluetooth jsem moc netestoval protože myška při tomto režimu kvůli latenci moc použitelná není ale myslím si že hodnoty opět přibližně sedět budou. Zkrátka výdrž mi přijde optimální a bezproblémová, dobito pak máte za cca necelou hodinku.

Podsvícení

ROG Gladius III.

Myš disponuje RGB třízónovým podsvícením. Podsvícení je krásně plynulé, jasné a fajn že ho můžete jednoduše upravovat v aplikaci ROG Aura. V apce pak můžete upravovat jas, různé sekvence podsvícení, režimy světla, barvy a spoustu dalšího.  Aplikace toho nabízí opravdu spousta a pokud už něco od ROG máte můžete si podsvícení udělat na více zařízení společně pro lepší efekt. Zpět však k podsvícení, opět jednoduše shrnuto, perfektní!

Ergonomie a zpracování

ROG Gladius III.

Myš je primárně určena pro FPS hry a tuto funkci plní perfektně. Myš je krásně lehká a ladná, drátová váží 79 g a bezdrátová 89 g, řadí se tedy do středně lehké váhové skupiny. Věc co však zkritizuji je chybějící možnost přidání či odebrání závaží do myšky, je to velmi oblíbená funkce a mě dost chybí, jsem zvyklý na těžší myšky. Každopádně myš po stoje klouže perfektně a tomu napomáhají i teflonové kluzáky na spodní straně. Co se týče kompletního zpracování myš je úžasná, dotažená do posledního detailu bez ústupků na kvalitě, prostě s tímhle si dal někdo práci a jde to vidět.

Závěr

Závěr bude naprosto jasný, myška je zkrátka špička ve své třídě a já s ní nemám absolutní problém. Pokud sháníte kvalitní herní myš tak ROG Gladius III. je spolehlivou volbou. Doporučím ji však někomu kdo už chce něco lepšího nebo pokročilejšího, začátečník si ji také koupit může ale  bude pro něj zatím spíše zbytečná. Tohle je  nástroj pro zkušené. Co se týče cen, bezdrátová varianta vychází na 2899 Kč (114.9€). Byť se někomu může zdát cenovka vyšší tak si ji myš dokáže obhájit a je to zkrátka super kousek. Drátovou verzi pak seženete za 2399 Kč (89.9€). Tady ovšem vidím problém v cenovém rozdílu mezi kabelovou a bezdrátovou verzí, já bych si prostě tu pětistovku připlatil a koupil bezdrátovku, komfort hraní je o něčem úplně jiném. Bodové hodnocení pak udělím 9/10 pro bezdrát a 8/10 pro kabel, kvůli ceny.

Kde koupit :   Asus ROG Gladius III. Wireless

                        Asus ROG Gladius III.

Zalíbil se ti příspěvek? Sdílej ho!
David Švrček
David Švrček

Technologiím se věnuji už nějaký ten pátek, nejvíce se hrabu v androidových smartphonech, poradím si však i s windowsy. Ve volném čase se věnuji focení, natáčení a střihu videí na svůj YouTube kanál. Řídím se heslem "imagine mít v telefonu android" :)

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..