ASUS ROG FALCHION US – Malá herní kráska

V této recenzi se zaměříme na herní klávesnice ASUS ROG FALCHION US, je opravdu pro každého hráče? a je to jedná z nejlepších klávesnic? se dozvíte této recenzi.

Spínače a klávesy

ASUS ROG Falchion poskytuje vynikající zážitek z používání. Klávesy Doubleshot PBT mají příjemnou texturu a mají mírně zakřivený tvar, který vám padne krásně na prst. Psaní na klávesnici je pohodlné, nebude to ovšem kousek pro kancelářský stůl, slohovka by se na 65% drobečkovi, psala asi složitě :). Tohle však není klávesnice na psaní, nýbrž na hraní. O spínání kláves se starají staré dobré spínače Cherrry MX Red. Červené spínače jsou známé svým tišším ale přesným klikáním, tudíž ideální na večerní hraní.

Spínače

Trošku mi ale u klávesnice vadí že Asus nepoužívá svůj typický mechanizmus přichycení klávesy na spínač pomocí čtyř kolíčků. Je zde klasický křížek uprostřed, což má za následek lehké viklání a menší stabilitu kláves. Není to nic strašného, ale je to škoda. Samozřejmě zde nechybí ani funkce Anti-Ghosting a N-Key Rollover, takže každé stisknutí je zaznamenáno. Skvělá věc pro hráče je také uzamknutí klávesy Windows, komu alespoň jednou nepokazila hru že? :D. Uzamknout jdou také Fn klávesy.

Připojení

Klávesnice je bezdrátová, připojit se ale dá stále i kabelem. Co se týče bezdrátového připojení, tady máme dvě možnosti. První je skrze klasický 2.4 GHz USB dongle, které funguje spolehlivě, bez latence. Druhý způsob je skrze Bluetooth, to je super třeba pro noťasy, kde vám jde o každý port. Stále je tady i možnost připojení přes kabel, ROG Paracord. Velmi příjemný USB-C kabel se skvělou texturou, který se nekroutí. Možná trošku škoda, že tady není další volný USB-A port jako HUB, třeba pro myš. Ale to je detail, není to mínus.

konektroy

Výdrž baterie a nabíjení

Tím že je klávesnice bezdrátová, musí mít i zabudovaný akumulátor. U tohoto drobečka není vůbec malý, výrobce tady totiž garantuje až 450 hodinovou výdrž pro hraní, ovšem bez RGB. Hráči jej ale většinou mají zaplé, a i s ním se dostáváme na slušné hodnoty. Za ty čtyři týdny co klávesnici mám, jsem ji nabíjel jednou a stále funguje. Pokud by jste klávesnici chtěli dobít, píchnete do USB-C kabelu a pomocí rychlonabíjení, dostanete za 30 min. na nabíječce nějakých 32 hodin hraní (bez RGB). O stavu baterie vás také klávesnice šikovně informuje, pomocí skvělého bočního panelu, ke kterému se ještě dostaneme.

Podsvícení a Software

ASUS ROG Falchion má fantastické RGB podsvícení s jednotlivě podsvícenými klávesami a dobrým mícháním barev. Podsvícení je dostatečně jasné a krásně ostré. Samozřejmě ke klávesnici dostanete taky software, ROG Aura či Aurmory Crate. Samotné aplikace toho nabízí opravdu hodně, od přednastavených režimů podsvícení, po nastavování jasu podsvícení až po složitější vytváření vlastních efektů. Nechybí také funkce tvorby ekosystému ROG, pokud máte více periferií od ROG, můžete si takhle podsvícení krásně sjednotit pro všechny kousky.

V softwaru si pak můžete mapovat klávesy, upravovat funkce bočního panelu. Samotné prostředí je přehledné a intuitivní. Je tady ale pořád stále stejný problém s aktualizacemi aplikace, prostě bez aktualizace vás apka nepustí dál.

Podsvícení

Zpracování

Co se týče samotné konstrukce klávesnice, tady jako vždy Asus plně exceluje. Samotná základna je z pevné desky, sice plastové, ale plast je velmi kvalitní. Pod klávesami je ale velmi pěkný hliníkový plát. Musí se také u Asusu pochválit velikost, protože do velikosti 60% klávesnice, vměsnal ještě šipky a boční tlačítka, tudíž máme na stole jednu z nejmenších 65% klávesnic. Samotná kláveska má také kvalitní gumové nožky, takže se nestane že by vám běhala po stole. Jediná malinká škoda je u diakritiky, ta na klávesách chybí, ale Asus nám to říká hned v názvu, takže s tím problém nemám. Zespod klávesnice jsou pak ještě nožičky pro zdvih klávesnice, pro lepší používání. V balení pak ještě na klávesnici naleznete kvalitní, plastový kryt. Takže jen hodíte v pouzdře do batohu a tradá na LAN párty 😀

Zpracování ROG Falchion

Boční panel

Boční panel je pak hodně cool věc, taková menší blbůstka která klávesnici pomůže. V základním nastavení na něm jde jen zvyšovat a snižovat hlasitost. Nabízí vám ale více možností, které si můžete upravit v aplikaci, a rázem je z něj skvělá náhrada klasických, multimediálních tlačítek. Na jeho panelu se také ukazuje stav nabití baterie klávesnice, takže taky super :).

Boční panel

Závěr

ASUS ROG Falchion US je vhodná pro herní použití. Díky opravdu malým rozměrům po ní sáhne skoro každý hráč a myslím si že neudělá chybu. Tato velmi dobře zpracovaná klávesnice, poskytuje vynikající zážitek z používání, hlavně díky spínačům Cherry MX Red. A herní zážitek je prostě dokonalý. Jen samotné hraní na klávesnici, vás udrží dýl ve hře. Cena za klávesnici je 3 719 Kč, což už není tak vysoká cena, za jakou klávesnice startovala. Ano, pořád je to dost peněz, ovšem za malou, kvalitní a bezdrátovou klávesnici, je to skoro za hubičku. Klávesnic vám tedy mohu klidně doporučit se skóre 9/10.

Kde koupit : Alza.cz

Zalíbil se ti příspěvek? Sdílej ho!
Tadeáš Doležal
Tadeáš Doležal

Tadeáš se technologiím věnuje už nějaký ten pátek. Ve volném čase se věnuje gamingu či sledování filmů. U hudby upřednostňuje metal a rock. V týmu působí na GeekSpace a také na Twitteru. Streamuje také na našem Twitchi

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..