Amazfit GTS 2 Mini – Drobeček na zápěstí

Už nějakou dobu jsme tady neměli recenzi na nositelnou elektroniku, hlavně chytré hodinky. K nám se pod ruku dostaly zmenšené verze chytrých hodinek GTS 2 – Amazfit GTS 2 Mini. Ty sice nejsou úplně nejnovější, představily se už v prosinci roku 2020. Jsou ale stále v prodeji a dokonce teď, za bezkonkurenční cenu, lépe totiž asi v této třídě nenakoupíte. Tak se pojďme podívat co mohou už rok staré hodinky, stále nabídnout!

Konstrukce a design

Začnu asi tím, co je u hodinek nejdůležitější, jak vypadají. Amazfit GTS 2 Mini zapadá do klasické linky řady GTS. Tedy čtvercový ciferník s tlačítkem na boční straně. Já osobně hranaté ciferníky preferuji více, z hlediska chytrých hodinek je to praktičtější. GTS 2 Mini jsou hodinky tzv. pro každou příležitost, nejsou typicky sportovní, ale na sport se hodí, když si změníte řemínek na nějaký kožený, dokážu si je představit i k obleku, zkrátka všude.

Amazfit GTS 2 Mini

Co se týče toho zpracování, oproti mým původním GTS cítím, že mám zkrátka něco levnějšího. Začal bych tou spodní stranou, ta nevypadá moc hezky, je z poměrně levného lesklého plastu, což nebudí ten nejlepší dojem. Na druhou stranu je tato část na ruce, takže je asi jedno jak vypadá. Z vrchní strany to už hodinkám sluší, matný a tenký šedý rámeček objímá lehce zahnutý displej. Na boční straně je pak tlačítko, které sice vypadá jako otočná korunka, ale bohužel jde jenom mačkat, což je docela velká škoda. Hodinky jsou na ruce taky krásně lehké, 19 g na ruce pocítí jen málo kdo a mě hodinky nepřekážely ani během spánku. Dodám ještě, že jsou samozřejmě certifikovány odolností vůči vodě do 5ATM.

Displej a prostředí

Další podstatný parametr je displej. U tohoto modelu je malý 1.55″ AMOLED panel s jasem 450 nitů. Displej je byť menší, stále dostatečně velký, notifikace, čas či aktivity – to všechno nemám problém vidět. Jas 450 nitů je pak také dostačující, na přímém slunci není s čitelností problém. Musím konstatovat že Displej je i vcelku odolný, za nějaké dva měsíce na hodinkách ještě nevidím známky používání, to u mých GTS šlo poznat po týdnu :D.

Amazfit GTS 2 Mini

Co se toho prostředí týče, hodinky běží na proprietárním ZEEP Os. Systém je vcelku přehledný, kompletně v češtině a jednoduchý na ovládání, i když pravda, moje GTS se mi ovládají snáz, je to ale pateně o zvyku. Nečekejte ale žádný plynulý zážitek z používání, výkon procesoru šel zkrátka na úkor baterie dolů. Na druhou stranu tady stále nalezneme animace, které třeba v levných hodinkách chybí a to nedělá moc dobrý dojem. Všechno hodinkám trošku trvá, všimnete si nepatrného opoždění. Třeba při zvednutí zápěstí se hodinky nerozsvítí hned ale až po krátké chvíli. Není to ale nic strašného.

Výdrž baterie

Já jsem uživatel hodinek, kterému jde hlavně o výdrž, ne tak o funkce. Nedokázal bych totiž nabíjet hodinky každý den, chci aby nějakou chvíli fungovaly. Musím říct že u těchto hodinek to nehrozí. Výrobce sice u 220 mAh baterie garantuje 14 dní, to je blbost při reálném nasazení. 10 dní ale bez Always On dáte, naprosto s přehledem. Pokud to Always On zapnete, což mi přijde u hodinek naprosto zbytečné, ale ok, tak čekejte asi 5-7 dní, což je stále velmi slušná hodnota. Docela mě i překvapuje jak malou spotřebu Always On má.

Nabíječka

Nabíjení je pak už klasicky, přes magnetickou nabíječku. Bezdrátové Qi nabíjení tady nečekejte. Dobito máte pak asi za 2 hodinky. Což taky není nějak extra dlouhá doba.

Měření a chytré funkce

Samozřejmě hodinky nabízí i soustu chytrých funkcí a monitorování. Začal bych tím nejběžnějším, měření tepu. To dnes umí asi každé SmartWatch. Měření není extra přesné, v porovnání s tlakoměrem se hodinky liší asi o 10 bmp, což ale není extra moc. Hodinky dále změří také kyslík v krvi (SpO2) a spánek. Oproti mým GTS se statistiky spánku moc nelišily. Docela zajímavá funkce je také měření stresu a režim zklidnění. Ten vám má pomoct se uklidnit, ukazuje vám pomocí animace jak máte dýchat, co máte dělat apod.. a cílem je snížení tepové frekvence. Dle měření na hodinkách to fakt funguje, dost zajímavé :D.

Amazfit GTS 2 Mini

Z chytrých funkcí nechybí zobrazení notifikací, sledování předpovědi počasí, stopky, budík nebo sledování ženského cyklu. Z hodinek si ale nezavoláte, neslyšíte písníčky apod… chybí mikrofony a reproduktor. U tak levných hodinek to ale nelze vytýkat. Je ale trošku škoda nemožnost odpovídat přednastavenými texty na zprávy, tahle funkce mi dost chybí. Stejné je to i u placení hodinkami, hodinkami nezaplatíte.

Závěrečné hodnocení

Zůstává nám tedy otázka na závěr, doporučil bych vám i teď tyto hodinky? Odpověď je jednoznačná, bezpochyby ano. Aktuálně hodinky nakoupíte za 1990 Kč, což je cena na které chytré hodinky začínají. Za své peníze dostanete prodlouženou a stylovou ruku vašeho telefonu, která navíc vydrží týden nabitá. Pokud se ptáte na bodové hodnocení, nemohu jinak než Amazfit GTS 2 Mini udělit 9/10 bodů.

Kde koupit? Alza.cz

Zalíbil se ti příspěvek? Sdílej ho!
David Švrček
David Švrček

Technologiím se věnuji už nějaký ten pátek, nejvíce se hrabu v androidových smartphonech, poradím si však i s windowsy. Ve volném čase se věnuji focení, natáčení a střihu videí na svůj YouTube kanál. Řídím se heslem "imagine mít v telefonu android" :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..