Poslech bez sluchátek? Noveto N1 zní zajímavě!

Technologie jde stále dál a dál, a byť se to nezdá, jde i dál v audio technice. Docela mě zaujal nedávno uvedený projekt Noveto N1 od Německých inženýrů. Tenhle “návrh” je už venku nějakou tu chvilku, teď ale k němu vyšla i první podoba produktu a musíte uznat že tohle zní prostě skvěle. Noveto N1 jsou totiž reproduktory, které slyšíte pouze vy. Pojďme si o nich povědět něco víc.

Jak to funguje?

Noveto N1, byť se to nezdá, funguje na zcela jednoduchém principu ultrazvukových vln a jejich směřování. Ultrazvukové vlny se vysílají ze zařízení, odráží od různých předmětů a zdí, dokud nenarazí na vás. Tím vás zařízení zaměří a vyšle zvukové vlny přesně na to místo, kde jste vy. Hudbu tak slyšíte pouze vy a nerušíte své okolí. To vše řídí propracovaný software Noveto s čipem SoundBeamer 1.0. Reproduktor se k zařízení připojuje pomocí Bluetooth. K přesnému určení vaší polohy hlavy ještě reprák využívá vestavěnou kameru.

Dle Noveto, zvuk slyšíte opravdu jen vy. Podle oficiálních statistik, slyší osoba blízko vás, jen 10% vysílaného zvuku, což je lehký šum. Výhodou je také skvělý 3D efekt zvuku, protože je zvuk opravdu nasměřován přesně ze stran, ze kterých má být.

Hraní s Noveto N1
Zdroj : Noveto.com

Jaké to má využití?

Dobrá otázka. Je to skvělá věcička do společných místností, když se třeba chcete dívat na televizi a nerušit ostatní. Nebo si před spaním poslechnout, váš oblíbený podcast. Využití to ale má i v kanceláři, nebo na HomeOffice pro videohovory. Určitě pohodlnější způsob, než mít na hlavě celý den sluchátka. Podle Noveta, lze zařízení využít i také jako překladač mezi více lidmi. Zkrátka má tahle věcička širokou budoucnost a možnost využití. Nutno podotknout, že reproduktor má i zabudovanou Alexu od Amazonu.

Noveto N1
Zdroj : Noveto.com

Co v budoucnosti?

Tahle funkce je ještě v plenkách, to musíme brát v potaz. Noveto zatím samo neřeklo, co má v plánu. Zatím je zařízení docela velké, jen pro domácí použití. Určitě by bylo lepší v kapesním vydání, k vašemu telefonu, na poslech do autobusu, vlaku, letadla… Tato technologie je ale velmi zajímavá, byť Noveto N1 nebude produkt pro masy, bude to ale produkt, který ukáže, čeho jsme schopni. Pokud si ho ale chcete koupit, měl by se začít prodávat v druhém kvartále roku 2022 za zatím neznámou cenu.

Zdroj : Phonearena.com / Noveto.com

Zalíbil se ti příspěvek? Sdílej ho!
David Švrček
David Švrček

Technologiím se věnuji už nějaký ten pátek, nejvíce se hrabu v androidových smartphonech, poradím si však i s windowsy. Ve volném čase se věnuji focení, natáčení a střihu videí na svůj YouTube kanál. Řídím se heslem "imagine mít v telefonu android" :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..