Chyba v aktualizaci aplikace Google – jak problém vyřešit?

Pokud vám dnes ráno nebo v průběhu dne z ničeho nic začal telefon hlásit, že “Aplikace Google pravidelně přestává fungovat“, tak nejste sami. Dnes ráno se totiž objevila chybová aktualizace, která způsobila problémy po celém světě. Problémy se objevily u téměř všech značek Android telefonů. Pokud máte stále potíže, poradíme vám jak problém vyřešit!

Za vše může aktualizace

Za chybou pravděpodobně stojí aktualizace aplikace Google a Android System WebView. Pokud jste aktualizaci stáhli nebo se vám nainstalovala sama, pravděpodobně vám vyskakuje chybová hláška o tom, že aplikace Google pravidelně přestává fungovat. Chybová aktualizace aplikace Google nese označení 12.23.16.23.arm64, resp. 12.24.7.29.arm64 (beta verze). Možné je také, že jedna z aktualizací selhala. Typicky pokud se aktualizace aplikace Google nainstalovala, tak například aktualizace aplikace Android System WebView se nemusela nainstalovat. Teď si asi říkáte, co s tím. Chyba se vám ukazuje stále a vy pořádně nemůžete používat svůj smarphone.

Google aktualizace
Zdroj: vlastní obrázek

Jak problém vyřešit?

Nyní již Google řeší problémy a u mnoha uživatelů zmizí problémy samy od sebe. Google sice již na twitteru ráno začal řešit problémy individuálně, ale ty moc nepomáhají. Pokud ale stále registrujete chyby, ukážeme vám možná řešení tohoto problému:

Odinstalovat aktualizace

Pokud se vám stalo, že se chyba objevila po tom, co jste nainstalovali aktualizaci 12.23.16.23.arm64, resp. 12.24.7.29.arm64, tak by mohla pomoci odinstalace aktualizace. Jednoznačně jde o nejrychlejší řešení problému. Jak na to? Nastavení → Aplikace → Google → odinstalovat aktualizace. Takto můžete vydržet až do doby než vyjde opravná aktualizace, kterou již v pohodě nainstalujete.

Aktualizovat

Nejen u nás v redakci jsme se setkali s hláškou, která se objevila i přesto, že žádné aktualizace nainstalovány nebyly. V takovém případě proveďte manuální aktualizaci aplikací Android System WebView s Google. Jak na to? Otevřete aplikaci Google Play → menu aplikace → správa aktualizací a aplikací/moje aplikace a hry → najděte Google a WebView a proveďte aktualizaci.

Factory Reset

Pokud ani jedna z výše uvedených možností nepomůže, máte poslední dvě možnosti. Buď vyčkáte na opravnou aktualizaci, a nebo v krajním případě provedete tovární nastavení. To ale smaže veškerá vaše data a proto ho dáváme až jako poslední řešení. Jděte do Nastavení → záloha a obnovení → Obnovit → Obnovit tovární data → potvrďte.

Oficiálni vyjádření a řešení problému na Twitteru:

Řekněte nám vy vaše zkušenosti s tímto problémem. Případně nám sdělte, zda nějaké naše řešení problém vyřešilo. Vaše příspěvky vkládejte dolů do komentářů pod příspěvkem.

Zalíbil se ti příspěvek? Sdílej ho!
Ivo Rolčík
Ivo Rolčík

Jsem administrátorem a šéfredaktorem Twitter účtu GeekSpace.cz. Taktéž se starám o web, zajišťuji technickou podporu v oblasti videa, produktů firem Samsung a Apple a PC hardwaru. S Davidem Švrčkem řeším taktéž grafiku GeekSpace.cz a dlouhodobě se věnuji střihu a natáčení videí na kanál Fly Masters

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: