GEEKPLANET.cz – příběh technologického portálu!

Příběh technologické stránky GEEKPLANET.cz od samého začátku. Pojďte si přečíst náš příběh a jak jsme začínali.

GEEKPLANET.cz/GeekSpace.cz

Instagram

Dne 17.10.2019 vznikla naše stránka, ale co tomu předcházelo? 15.10 se mi na můj YouTube Instagram (@geek.world.yt) ozval můj kamarád Adam Fedor s návrhem udělání stránky o technologiích. Ne však tak obyčejné stránky, ale stránky, která o technologiích bude informovat přehledně, jednoduše a na dosah ruky. Instagram v té době byl ideální příležitostí pro tento projekt a tak bylo rozhodnuto. S Adamem jsme se tedy domluvili, vypracoval jsem design a 17.10 bylo hotovo. S 2 sledujícími, žluto černým logem a postem o Redmi Note 10 jsme odstartovali stránku GEEKPLANET.cz a nikdy jsme netušili, že bychom se za rok dostali na takové čísla, jako máme teď.

Stránku bychom měli, ale jen na Instagramu. No, není to škoda? Potřebovali jsme také místo kam umístit recenze, občasné články a tak podobně… ano, chtělo to web! Pro web jsme se rozhodli využít platformu Webnode, která nám vyhovovala. Ale chtělo to lehce profesionálnější webovou stránku a tak je logické, že to ve dvou dělat nešlo. Tehdy přišel na řadu náš třetí člen, Ivo Rolčík. Rychle se webu ujal a dal ho do pořádku.

Chtěli jsme ale také začít růst a proto bylo potřeba nových členů. Jedním z dalších členů byl Tadeáš Doležal který se nám sám ozval a po zvážení jsme se rozhodli Tadeáše uvítat v našem týmu. Po Tadeáši se přidala jediná členka našeho týmu, Katarína Šimková alias Káťa, kterou jsem oslovil já. Společně se mnou, Adamem, Tadeášem tvoří na Instagram příspěvky pro vás. Posledním Instagramovým redaktorem našeho týmu je Ondra Kratochvíl, videotvůrce a technologicky zapálený člověk stejně jako my. Tým Instagramu tedy již hotov máme.

Twitter

Další kapitolu našeho příběhu bych rád otevřel Twitteru. Na Instagram jsme totiž nechtěli umísťovat spekulace a tak jsme se rozhodli pro založení Twitter účtu. A také hlavně, co bychom to byli za technologickou stránku bez Twitteru žejo ;). Twitteru se také ujal Ivo, který na něm dodnes tvoří tweety pro Vás.

Po Twitteru jsme se rozhodli tvořit také na Facebooku kde jsme přibrali dalšího člena Adriána Vrábela. Po zvážení jsme se ale z důvodu neaktivity rozhodli odejít. Nyní jsme se ale na Facebook vrátili a to v plné parádě. Máme tedy Facebook stránku s přehlednými informacemi každý den a také Facebook skupinu pro fanoušky.

Pak přišlo datum 1.6 a pro všechny fanoušky jsme připravili nový web, kterého se opět ujal Ivo. A vypadá skvěle. Taktéž jsme poprvé od začátku naší stránky změnili název, takže místo GEEKPLANET přišla GeekSpace.

GAMEPLANET.cz/GameSpace.cz

Velká komunita fanoušků si také žádala informace z herního světa, které jsme ale na stránku o technologiích umisťovat nechtěli. Proto nezbývalo nic jiného než…no než udělat stránku o herních novinkách! GAMEPLANET.cz byla na světě a s ní jsme v našem týmu uvítali také nové členy Matěje Ohnoutka a Dominika Pompa. Později se k této dvojici připojil ještě třetí člen Ondra Lyko, ale dnes jsou v týmu pouze dva, Ondra a Matěj. Ze stránky GAMEPLANET se později stalo GameSpace, tak jako u GeekSpace

MARKETPLANET.cz/MarketSpace.cz

Předposlední kapitolou, kterou zde dnes zmíním, je naše oranžová planeta – MARKETPLANET.cz. Planeta, která slouží jako bazar a také jako informační prostředek pro skvělé akce a slevy na elektroniku, které by vám mohly uniknout. Na této planetě pro vás přispívá náš redaktor Adam Hudeček který také přispíval na náš Instagram a Twitter, společně s Matějem Ohnoutkem ze stránky GAMEPLANET.cz/GameSpace.cz. Dnes je z MARKETPLANET nově MarketSpace, tak jako u každé naší stránky.

FutureSpace.cz

Posledním vesmírem, který je úplně nový, je FutureSpace.cz. Jako jediný z našich stránek nikdy neměl v názvu PLANET, protože vznikl právě když došlo ke změně jména. Najdete zde novinky z Vesmíru, novinky z robotiky a světa elektromobilů a celkově zde najdete technologie budoucnosti. Na stránce přispívá Ondřej Kratochvíl z GeekSpace a nově také Tomáš Císařovský.

No a takto pro Vás tvoříme technologický a herní kontent se špetkou slevových akcí a náš celý tým to baví. Jsme neskutečně rádi za zlomení hranice 1500 sledujících na geekplanetcz a 500 sledujících na stránkách marketplanetcz a gameplanetcz a doufáme že Vás naše tvorba baví a ještě dlouho bavit bude.

Rád bych tedy poděkoval Vám, našim fanouškům, za přízeň a podporu, kterou nám v nemalém množství dáváte a také bych rád poděkoval celému týmu, že s ochotou a nadšením dobrovolně pracuje na naší společné stránce!

Zalíbil se ti příspěvek? Sdílej ho!
David Švrček
David Švrček

Technologiím se věnuji už nějaký ten pátek, nejvíce se hrabu v androidových smartphonech, poradím si však i s windowsy. Ve volném čase se věnuji focení, natáčení a střihu videí na svůj YouTube kanál. Řídím se heslem "imagine mít v telefonu android" :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..